На сайті Верховної Ради є цікавий законопроект ЗУ Про засади державної політики перехідного періоду http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72625

Промовчу, що в ньому таки НЕ з'явився термін колаборант, як нам і обіцяв Резніков. https://www.radiosvoboda.org/a/zakon-pro-osoblyvyi-period/31402834.html

Мене зацікавив пункт третій статті #3 Держава-агресор, держава-окупант цитую:

«3. Відшкодування майнової та моральної (немайнової) шкоди, завданої Російською Федерацією як державою-агресором, державою-окупантом на території України, у повному обсязі здійснює Україна в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з подальшим пред'явленням вимог про відшкодування шкоди до Російської Федерації.»

Ще раз, за всю шкоду платить Україна, а потім буде пред'являти вимоги до РФ.

Те, що стягнути кошти з РФ ще треба буде дуже постаратися, я надіюсь розуміють усі. РФ виплачувати компенсацію звісно не захоче, а суди триватимуть дуже довго, а потім ще сама процедура стягнення. 

Але повернемося до виплат Україною. Влада постійно нам торочить, що у нас дефіцит бюджету, а тут звідкись планують знайти кошти на виплату компенсацій. 

І звідки це Кабмін збирається брати кошти? Нащо ви тоді тарифи піднімаєте, якщо на все кошти є? Чому лікарі змушені протестувати, щоб отримати свої зарплати? Відповідей звісно нема. 

Але чому саме потрібно спочатку виплачувати кошти з українського бюджету за шкоду заподіяну діями РФ, а потім якось пробувати їх стягнути з РФ? Чому?

Мені виглядає цей спосіб корупційною схемою. Певний Ігор Коломойський або Рінат Ахметов звертаються до Кабміну про втрату майна на кілька десятків мільярдів і отримуюють компенсацію (якщо буде процедура, то можливо через суди, які в нас ну дуже чесні, особливо такі як ОАСК). А там і Фірташ з Льовочкіним, і колишні регіонали підтягнуться. Вони ж в 90х-00х, а ще за Яника і не тільки чесно «віджали», так що плати країно їм мільярдні компенсації.

Нє, ну я розумію, що хтось звичайних людей теж отримає і таких звичайних постраждалих людей дуже багато. Так згідно https://www.radiosvoboda.org/amp/pozovy-do-rosii-okupatsiya-krymu-donbasu/30859677.html

«Яка загальна сума? На території України від російської агресії постраждали приблизно 2 мільйони людей: близько 1,5 мільйона – вимушені переселенці, півмільйона – інші категорії.

Якщо кожен із цих людей подасть у суд і сума збитку буде розрахована, виходячи з практики Європейського суду, то загальна сума претензій до Російської Федерації перевищить 100 мільярдів євро.»

100 мільярдів євро, круто. Я розумію, що це певна оцінка, але навіть половина цієї суми для нас фізично не підйомна.

До речі в нас вже є багато рішень українських суддів проти РФ через агресію проти України https://sila-prava.org/uk/klyuchovi-dosyagnennya-ta-sudova-praktika/

А значить доведеться одразу виділяти кошти з бюджету.

А ще крім 100 мільярдів потенційної шкоди фізичним особам, з'являться ще суми завданих збитків юридичним особам. А враховуючи затоплені шахти і попиляні заводи, Суми там будуть величезними. 

Тому я просто не розумію Кабмін. Це бажання допомогти «не чужому» Рінату Ахметову?

Чи це вже новий план Єрмака «як здатися окупанту та знищити країну» без смс та реєстрації? Це ж легко в такий спосіб країну довести до дефолту. Країна не зможе виплатити такі великі компенсації. 

Це капець просто.