А ви не звертали увагу, як нас намахують з різними навколоекологічними термінами? Різні там «вуглецевий слід» (типу це я винен, що компанії бензин виробляють), «що ми відповідальні за пластик як споживачі, а не виробники» (про Кока-колу компані погугліть) тощо.

Так само нас намахують з назвою «природній газ». Я розумію, що Ви зараз скажете, що не може бути, що я щось видумую і так далі. Давайте для початку подібний приклад розглянемо екологічної події, яка не так давно пройшла:

«Нині вже немає жодної країни, яка б використовувала етильований бензин для машин, заявили у природоохоронній програмі ООН.» https://www.bbc.com/ukrainian/news-58393379

Що це за «етильований бензин», що була аж стурбована природоохоронна програма ООН? В статті ВВС непогано пояснено:

«Надзвичайно токсичне пальне з домішками свинцю забруднювало повітря, ґрунти і воду впродовж майже сторіччя. Воно викликало захворювання серця, рак та інсульти. Його також пов'язували із проблемами розвитку мозку у дітей.»

Офігіти. Несіть Валєру. Бензин з домішками свинцю (тетраетилсвинець) продавали під назвою «етильований бензин». Круто намахували гарною назвою, щоб не лякати людей.

Так повертаємось до «природного газу». Просте питання, а чому «природний»? Його ж все-таки очищають, а потім додають одорант (не знав, що так називається), щоб ми могли відчувати запах газу.

Вибачте, але вуглекислий газ і азот теж природні. То якого чуда використовуємо назву «природний газ»? Чому не «метан» (його ж до 98% у природному газі) або «побутовий метан» (тоді б повністю логічно, бо має домішки одорантів)? 

Аааа, бо ще є «гази природні» і тоді вуглекислий газ і азот є газами природніми атмосфери. Прикольно, слова місцями поміняли і як змінилося  сильно значення. https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%B7%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96 

А пояснення всьому дуже просте, як і у випадку з етилованим бензином — — — бажання продати товар. Метан же звучить не дуже гарно, а «природний газ» це ж майже як «еко». Це там корівки «пукають» метаном (якщо ж газ корівки використовують, то біогаз). А видобутий газ з надр землі тільки природний. Дивіться не переплутайте.

Тільки Ахметову про цю фішку не кажіть. А то завтра почнуть обговорювати, що вугілля теж природне. А після завтра, що його вугільні електростанції мають отримати екотариф. Ну бо вугілля ж природне...

 

П.С. Якщо Вам подобається стаття, то прошу поширювати її в соцмережах. Також пишіть коментарі.