Соціальні месенджери — це зручний інструмент для спілкування та поширення інформації, але вони також можуть використовуватися для інформаційних, технічних та соціальних маніпуляцій.

Соцмережі можуть бути корисними та небезпечними водночас.

Фейкові новини, маніпулятивні заголовки, прихована реклама та пропаганда, закриті спільноти — це методи, які використовуються для поширення дезінформації в медіа просторі.

Щоб зберегти себе та своїх близьких дотримуйтесь певних правил кібергігієни: не поширюйте особисту інформацію (номер телефону, адресу, фото документів), перевіряйте налаштування конфіденційності, щоб обмежити доступ до вашого профілю, захистить свій пароль,  не переходьте за сумнівними посиланнями – фішингові посилання на сайти можуть виглядати як справжні, не приймайте запити від незнайомців – злочинці можуть видавати себе за ваших знайомих, не передавайте свої банківські дані нікому в соцмережах.

Використовуйте ресурс «Кібер Брама» — він навчить пересічних громадян розпізнавати фейки та пропаганду, а також перекрити доступ до нашого інфопростору російським осередкам пропаганди онлайн та популяризувати безпечне поводження в мережі. Учасники проекту залучені до масового надсилання скарг на джерела, які необхідно блокувати. Крім того, учасники отримують поради із кібер та медіа грамотності. А також, дізнаються про актуальні схеми шахрайств та як не  стати жертвою.

Разом проти спаму та дезінформації https://chatovi.online/