Гагаузи  - тюркомовний (але, за віросповіданням, приналежний до Православ"я) народ у Буджаці та Добруджі. Загальна чисельність — приблизно 200-240 000 осіб. Основна частина з них мешкає в Молдові (орієнтовно — 150 000 осіб).

 У складі Молдови існує автономне територіальне утворення Гагауз Єрі з столицею у місті Комрат. Сьогодні (30 квітня 2023) там проходять вибори "башкана" (найвищої посадової особи автономії).

Безпрецедентний інтерес до яких проявляє Росія — чого варте "відрядження" з агітмісією до регіону "раїса" Татарстану Рустама Мінніханова (щоправда, влада Молдови відмовила йому у в"їзді).

Але, незалежно від того, хто переможе на нинішніх виборах, він змушений буде рахуватися з проросійськими настроями, які домінують серед гагаузів.

За великим рахунком, зараз Росія хотіла б максимально "монетизувати" (використати для дестабілізації Молдови) всі ті пропагандистські зусилля, які вона вкладала в гагаузький регіон три останні десятиліття.

А те, що "вкладення" були недаремні можна побачити навіть на прикладі еволюції національної символіки цього народу та його національного територіального утворення.

Вона тричі "редагувалась" у відповідному річищі.

Перший гагаузький прапор "сконструйовано" ще наприкінці 1980-х. Він був блакитний і містив зображення голови вовка (тотемна тварина тюркських народів) та орнамент "півники" (традиційний для гагаузького мистецтва).

 Але цей більш-менш історично обґрунтований варіант було відкинуто - синхронно з тим, як слабнули можливості Туреччини, яка намагалася, на початку 1990-х бути посередником між Комратом та Кишеневом.

Спочатку було змінено кольорову гаму – щоб ні в кого не було сумнівів, звідки живиться гагаузький сепаратизм, до їхньої символіки привнесли кольори російського прапору. Орнамент замінили трьома зірками, які символізують "минуле, сьогодення та майбутнє". Тобто – прапор "прочитувався" як "назавжди з Росією" (цікаво, що придністровським сепаратистам, які хотіли замінити радянський-молдовський прапор також на варіацію триколору Москва не дозволила це зробити).

А потім – прийшла черга й вовка.

Автономію Гагаузія отримувала на тлі російсько-чеченської війни (1994-1995), і видозмінений вовк на їхньому прапорі занадто нагадував свого чеченського співбрата (хоча тут й немає прямого взаємозв"язку, чеченці — не тюркський народ).

І ось тепер гагаузи мають прапор та герб ніяк не укоріненні в їхній історії/символіці, натомість милі для ока "старших товаріщей". З "відсилками" як до сучасної Росії, так і до Радянського Союзу...