Найдивнішою частиною інтернет-дискусій навколо запального «симбиотического пения» 95-го кварталу та Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки є звинувачення останнього в якійсь «зраді» ("українськості", "служінню високому мистецтву", "порядності" etc.).

Навряд чи в Україні колись знімуть фільм масштабу "Zimnej wojny" ("Холодної війни") Павла Павліковського, в якому добре показано для яких потреб режиму створювались такого роду "народні колективи" в післявоєнних "країнах народної демократії".

5dada734df486.jpeg

Чи є підстави вважати, що Постанова Ради Народних комісарів УРСР № 246 "Про організацію Державного українського народного хору" від 11 вересня 1943 року переслідувала якісь інші цілі? Зрештою, якщо ознайомитись з раннім періодом історії хору ім. Верьовки, то можна виявити просто разючі збіги з історією колективу з ПНР, показаного у фільмі Павліковського.

Звісно, R.I.P Григорію Верьовці (сьогодні — 55-та річниця його смерті). Але, перш ніж писати пафосні тексти про "втрату репутації" та "глум над пам'яттю титанів" — варто ознайомлюватись з їхніми біографіями та списками творів.