site.ua
член клубу

Протягом осені 2007 – весни 2008 року на «Інтері» виходив телепроект «Великі українці». Формат, базований на програмі BBC «100 Greatest Britons» («Сто великих британців»), передбачав поєднання ток-шоу з інтерактивним опитуванням громадян щодо місця й ролі знаних державних, політичних, релігійних діячів, видатних учених, спортсменів тощо у національній і світовій історії.

Перебіг цього проекту, за підсумками якого було «сформовано» список «Ста великих українців» (який очолили Ярослав Мудрий, Микола Амосов та Степан Бандера) - ще чекає на вдумливих дослідників. Адже в ньому «віддзеркалилась» не стільки сива давнина, скільки новітня українська історія. З усіма її «неоднозначностями», в тому числі – й щодо оцінки конкретних осіб.

Рішення щодо критеріїв українськості та параметрів, за якими ту чи іншу особу можна вважати «великою», приймала "Рада Гарантів". Одним з її членів був нинішній Гарант Конституції (а тоді - один з керівників "Студії "95-й квартал", чиї програми виходили на "Інтері"), Володимир Зеленський.

На жаль, на Youtube немає його виступу під час обговорення згаданих критеріїв. Доводиться довіритись текстовому викладенню подій в студії (на офіційному сайті "Інтера"). «Все шло относительно спокойно до тех пор, пока на трибуну не вышел Владимир Зеленский.... Говорили в это время как раз о том, обязательно ли человек, претендующий на звание великого украинца, должен говорить на украинском языке. Зеленский высказал мнение, что братья Кличко, которые также вошли в совет гарантов, прославляют Украину на языке бокса, Андрей Шевченко - языком футбола, а значит, язык не должен являться критерием. Но что-то в речи бывшего кавээнщика зацепило экс-спикера, и Владимир Литвин попросил не превращать проект, претендующий на звание серьезного, в балаган и кривляние. - Это мое настоящее выражение лица, я не кривляюсь, - возмутился Зеленский».

Натомість є відео «номеру» 95-го Кварталу, спеціально присвяченого проекту «Великі українці». Особливо цікавою є тематична пісня, виконана нинішніми «Слугами народу» у листопаді 2007-го. Основний її рефрен – «Кому великим стать – не нам с тобой решать», а фінальне резюме: «Пусть стирает время лица, нас простая мысль утешит – мы страна Великих, мы – Хохлы».

Особисто В. Зеленський виконав першу частину наступного куплету:

«Лезут к власти словно дети

Все растения на свете

Только урожая – нет и нет».

А загальний хор «кварталівців» розвинув цю думку наступним чином:

«Посмотри вокруг

Сколько, блин, народных слуг

Снова делят всех людей

На «любых» и «друзей».

Загалом, в тексті було багато інших, вже неактуальних «приколів», обумовлених тодішніми політичними подіями. Адже до постановки питання «Осознаете ли вы, что Владимир Зеленский — один из лучших лидеров современного мира?» залишалось цілих 12 років…

andriy.starodub
Andriy Starodub

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації