Весь день відчуваю себе отак, як на ілюстрації.

Конспірологічна істерія просто тотально охопила весь чесний народ. В тому числі і тих, хто ще вчора кричав поліцаям «Молодці!».

В умовних «Теревенях про Луцьк» на фейсбуці страшно вже й написати, що не вважаєш все вчорашнє «підстроєним». Тобі там такий BLM влаштують, що ніякий Аваков не поможе.

Пора давати новий сенс флешмобу #яНеБоюсьСказати, що:

— вважаю Макса Плохого не найнятим актором і не лялькою, яка діяла по чиїйсь вказівці, а просто їбанутим дебілом, в якого від захоплення лівацтвом поїхала шпаківня;

— Прогин Зеленського перед вимогами шизанутого лівака це «Хороший вчинок людини. Поганий вчинок президента» (цитата Дениса Бігуса);

— В приїзді Авакова в Луцьк теж ніякої конспірології немає. Як немає конспірології в поїздці Авакова на Прикарпаття під час повеней. Просто прийміть думку, що міністр може поїхати на місце інциденту, який стається в країні не щодня, і навіть не щомісяця, і ніякого підтексту за цим не стоїть.

На всяк випадок напишу тут, що #АваковЧорт бо ж зараз налетять і почнуть питати, скільки мені за цей пост заплатили.

— Нема конспірології і в тому, що операцією керувало МВС а не СБУ. Це неправильно і нелогічно. Мало б керувати СБУ. Тому що терорист, який утримує заручників і висуває політичні вимоги це пацієнт СБУ. Але це в теорії. Баканов на місце не приїхав. Прислав зама. Натомість на місце приїхав Аваков і командуючий Нацгвардією Микола Балан. Логічно, що вони й взяли керівництво на себе по прицнипу старшинства та відповідності рангів.

На всяк випадок ще раз напишу, що #АваковЧорт бо ж їй-богу налетять і почнуть писати, що мені за цей пост заплатили;

— «Штурм» звісно ж був недолугим. Але і тут немає конспірології. Впевнений, що там ніхто не намагався «зробити картинку» чи «розіграти шоу». Просто з прикрістю констатуємо, що на шостий рік війни наші силовики досі некомпетентні. Наші вітчизняні підрозділи спецполіції це не американський SWAT, не французький RAID і навіть не малайський STAFOC. Винні в цьому багато що і багато хто, Аваков в тому числі, але зупинятись детально на причинах поганої підготовки силовиків не ставиться за мету цього допису;

— Ну і звісно ж забавніше всього, що найбільші поширювачі конспірології це люди, які не відрізняють БТР-60 від танку і не розрізняють звук петарди та пострілу з АК.

Разом з тим не можна не підмітити, що окремі елементи шоу все ж були. Наприклад, коли замглави Нацполіції Євген Коваль передав спайку мінералки заручникам в автобус. Цей самий Коваль автор фальсифікації справи Шеремета і функціонер ряду корупційних скандалів. Тому по ходу ситуації Коваль вирішив зіграти героя: ризики не дуже великі, а профіт — високий.