Коли я думаю про реформи в соціальній сфері, перша ідея, навколо якої будується потім решта міркувань, полягає в тому, щоб збільшити ціну на алкоголь і легалізувати продаж та розповсюдження легких наркотиків.

Якщо декому може здаватися, що реформи в соціальній сфері – це трохи не про те, я вам заперечу: реформа – це передусім кардинальна зміна того, на чому людина сидить. У нашому випадку – великі групи людей.

Пересадивши пасіонаріїв з алкоголю, наприклад, на траву чи гриби, разом із шаленим антропологічним експериментом у наших палестинах, просмерджених кількасотрічним перегаром, відкриється нова чакра: люди почнуть більше їсти солодкого, отримувати більше задоволення під час сексу, глибше і краще думатимуть, якщо в них іще залишилося чим. Я вже не згадую про зменшення асоціальної поведінки, адже існує пряма залежність між алкоголем і кримінальною поведінкою.

Тому що пасіонарій для суспільства набагато корисніший, якщо він сидить у хаті і медитує на старий килим з оленями, ніж бігає з сокирою по селу. Від трави на відміну від алкоголю не народжуються фізично і психічно неповносправні діти. Також у межах цієї реформи мала би діяти спеціальна служба, яка би стежила за тим, щоб люди не змішували ці стихії... Хочу, щоб проводилися конкурси на конопляну випічку, кекси, вареники...

І не кажіть, що це сильно радикальний вихід поза межі традиції. У нас колись від Києва до Лубен було суцільне конопляне поле. Не вірите – згадайте фольклор. (Тільки погляньте, які спокійні й умиротворені люди.)


Певна річ, жодна реформа не відбувається стрімко, але мета кожної реформи – передусім створити умови, коли людина може вибирати, на чому їй сидіти.

А коли вибору немає, ми мимоволі ходитимемо по граблях нашої освяченої століттями традиції, коли великі маси народу знаходили заспокоєння в тому, що насправді приносить не заспокоєння, а фрустрацію, важкі наслідки для здоров'я і руйнівні наслідки для професійного й особистісного зростання, катастрофічні наслідки для родинного життя. Спитайте в Альони з Пороскотня.

‪#‎пакет‬, ‪#‎корабель‬, ‪#‎чек‬, ‪#‎напас‬, ‪#‎хапка‬ – ось головні теґи соціальної реформи.