Якби Оксфордський університет визначав не слово року, а слово тижня, то для України переможцем останньої неділі став би саме цей термін. Про нього говорять і пишуть. На базарі і у Фейсбуці, на роботі і вдома на кухнях. Несподівано цей термін, що раніше цікавив лише виключно шанувальників, став об'єктом загальної уваги. За даними сервіса Google trends зараз це слово перебуває на піку своєї популярності на території України за останній рік, а частота запитів в порівнянні з січнем минулого року збільшилася рівно в два рази. Та що там далеко ходити — три із шести авторів текстів, що розміщені у номінації Краща стаття на site.ua прямо зараз, так чи інакше пройшлись по цій темі.

Фейсбук кипить. Фотожаби та й звичайні фото не перепостив та не розмістив у себе на сторінці хіба що лінивий, починаючи з Президента (як бачим, лінивий теж розмістив) і до фізкультурника з Крижополя, у якого на сторінці всього два дописи — власне фото в треніках і вищезгадана фотожаба. Найбільш креативні дописувачі, натякають, що не ті траси перекривають протестувальники проти високих тарифів — перекривають автомобільні, а треба було б... Так, як ви могли здогадатися, номінантом на слово тижня є: БУ (та-та-да-да-там-там) КО (та-та-да-да-там-там) ВЕЛЬ. Буковель. Молодець, візьми з полички пиріжок.

За що ж, хоч і найбільшому гірськолижному курорту України, але місцю, яке ніколи не виступало топовим в обговореннях в соцмережах (навіть коли Шевченко видавав себе за кандидата в Президенти), стільки уваги? Тут, як кажуть — совпало. Місяць був у Меркурії, Місяцеликий в лижних окулярах, а народ в ступорі від того, з якого дива крамниці стали музеями, куди ходити можна, дивитись на експонати можна, а купувати зась.. Українці завжди були чутливі до несправедливості. Я не хочу вживати слово менталітет, бо кацапи йото так звульгарнили, що скоро соцмережі фільтр на цей термін встановлять і за вживання будуть банити, як Трампа без права переписки. Скажімо, нас так виховують з дитинства. І навіть, якщо вихованням займаються не батьки, а вулиця, до вуличної несправедливості маленький українець виростає теж дуже чутливим. До зубного скрежету. Звідси, власне, й два Майдани, а не тому, що хтось хтів попоїсти печеньок Нуланд, чи наколотих апельсинів. НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ. Вкрали вибір. Вкрали мрію. Побили студентів. Те що відбувається тут і зараз.

Виробники телевізорів люблять мірятися такою характеристикою своїх виробів, як контрасність, вказуючи на коробці 3000:1, 1500:1. З'являються окремі унікуми, що афішують навіть 50000:1, але таку контрастність наше око не сприймає. Президент Зеленський своєю відпусткою в Буковелі і веселими фотками звідти в період цього абсурдного карантину і взагалі важкої економічної ситуації в країні (оцініць, як я майстерно слово дупа зашифрував) продемонстрував нам контрастність мільйон до одного і ми цю контрастність уловили.

Різниця між найяскравішою точкою екрану нашого буття і найтемнішою стала занадто разючою, щоби хтось зміг її не помітити. Вона боляче різанула українцям серпом по вірі в «прастога парня із народа». Він не один із нас (це ж треба таке відкриття!). У нас зростають тарифи — у нього Буковель. Закриваються ФОПи — Буковель. Гандон ніззя купить — Буковель. Буковель, Буковель.. Так це слово стало антагоністом всього, що відбувається в нашому житті тут і зараз і ввійшло в топи вживаності. Таким собі злим вособленням всього, що знаходиться на протилежній чаші ваг. І токсичним для Зеленського. Коефіцієнтом прискорення падіння рейтингу нашого лижника. Бо заговорили навіть ті, хто досі мовчав, як їм не важко було встати й промовити: я обіс... помилявся.

Фантазую, звичайно — ще однією притаманною українцям рисою, поряд з відчуттям несправедливості, є небажання/невміння визнавати свої помилки. Але щось вони таки сказали. Промимрили тихенько, так, що розібрати вдалося лиш одне слово — Буковель. І відвернулися. Так Зеленський став переможцем в номінації «Як поїхати кататися на лижах і просрати кар'єру».