У понеділок 23 серпня у Львові відбувся перший саміт «Кримської платформи» — нового міжнародного формату, що ставить за мету домогтися деокупації Криму. У Росії це викликало великий ажіотаж, аж до введення санкцій проти дипломатів, причетних до підготовки саміту, включаючи міністра закордонних справ Дмитра Кулеба.
І хоча попереду довгий процес, перший успіх уже є.
Незважаючи на зусилля РФ, яка намагалася перешкодити організації саміту в Києві зібралися представники 47 держав і міжнародних організацій, які прийняли спільну міждержавну рішення про те, як діяти для припинення анексії і для повернення Криму.
Цей документ не просто підтверджує, що півострів є українським, а дії РФ в Криму з 2014 року є агресією і окупацією — з цього приводу в світі і без того є консенсус.
Держави-учасники саміту гарантують, що ця подія — лише початок їх співпраці для повернення Криму, тому вони «створюють Міжнародну Кримську платформу як консультативний і координаційний формат з метою мирного припинення тимчасової окупації».
Всі 47 учасників саміту зобов'язалися розглянути подальше посилення санкцій проти Кремля, «якщо дії Росії того зажадають», пообіцяли «використовувати відповідні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних і регіональних організацій для вирішення проблем, пов'язаних з тимчасовою окупацією ... а також консультуватися, обмінюватися і координувати відповідним чином свої зусилля ». Для цього буде створено мережу постійної і швидкої комунікації між представниками МЗС держав-учасників Платформи (їх перелік, до речі, ще може бути розширено — Платформа відкрита для приєднання).
Не обійшлося і без троллінгу на адресу РФ, яку 47 країн запросили взяти посильну участь в деокупацію АР Крим та Севастополя.