З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну спеціалізовані автомобілі, виготовлені компанією "Validus Special Auto", рятують життя українців.

Це унікальні автівки, без яких не обходиться жодне критично важливе завдяння, пов'язане із безпекою та порятунком людей: чи то розмінування, чи то евакуація, розбір завалів, гасіння пожеж, ліквідація наслідків аварій. Автомобілі "Validus Special Auto" безперервно виконують потреби ДСНС та Національної поліції. 

АВТІВКИ, ЩО РЯТУЮТЬ УКРАЇНСЬКІ ЖИТТЯ

Евакуація цивільного населення з Бучі, Бородянки, Ірпеня, Гостомеля, Маріуполя, розбір завалів у Харкові, ліквідація наслідків обстрілів населених пунктів та прильотів ракет — це лише частина тих завдань, виконання яких було б неможливим без автівок "Validus Special Auto".

Багато українців, справді, змогли повернутися до своїх домівок, зокрема на Київщині, завдяки оперативній роботі із розмінування.

Ці спецавтівки пришвидшують виконання надзвичайних завдань у десятки разів, адже вони всередині обладнані так, що дозволяють рятувальникам та пожежникам одразу приступати до справи і не витрачати час на зайві рухи. Унікальність спецавто також у тому, що вони розроблені спеціально під конкретні завдання й обладнані надсучасним рятувальним обладнанням та  спецзасобами. 

Наприклад, приблизно місяць тому компанія "Validus Special Auto" передала для потреб ДСНС автомобіль «СМPXP-B» (Спеціальна машина радіаційної та хімічної розвідки важкого типу — ред.).

Його мета — моніторинг радіаційної та хімічної загрози в радіусі десятків кілометрів. Це особливо важливо й актуально у той час, коли ворог-агресор буквально шантажує Україну та цілий світ ядерними ракетами та ураженням радіоактивних станцій. 

Важливо відзначити, що це перша спеціальна машина в Україні, оснащена системою супутникового зв'язку із забезпеченням підключення до високошвидкісного інтернету Starlink! 

Фактично, компанія із виготовлення спецавто "Validus Special Auto" своїми унікальними розробками, які служать потребам ДСНС, діє на випередження і створює можливості для Української держави та суспільства бути підготовленими до будь-яких неадекватних дій російського окупанта. 

Але є й інші компанії. Ті, які навпаки — не взаємодіють, не працюють на благо суспільства, а створюють перепони, перешкоджають, як порятунку життів, так і ефективній боротьбі з агресором.  

 

ЯК ВОЛЬВО УКРАЇНА ВСТАВЛЯЄ «ПАЛКИ В КОЛЕСА» 

Через повномасштабну війну в Україні та великі обсяги розбору завалів Державна служба із надзвичайних ситуацій звернулася до компанії "Validus Special Auto", аби максимально збільшити виробництво рятувальної техніки.

Зі свого боку, щоб допомогти Україні впоратися із наслідками руйнувань, Європейський Союз у рамках гуманітарної допомоги також виділив для забезпечення діяльності ДСНС контейнери, оснащені спеціальним обладнанням для розбору завалів та порятунку людей у надважких умовах.

Компанія "Validus Special Auto" вже створила спеціальне авто із мультиліфтом для перевезення цих контейнерів і використання на завданнях. Однак автомобіль із контейнерами не міг одразу ж виїхати на місце призначення. І все через те, що компанія «Вольво Україна», яка раніше доставила шасі для створення спецавто, — досі не передала необхідних документів і не провела передпродажної підготовки цього шасі. 

Все розпочалося ще в 2019 році, коли "Validus Special Auto" замовив у «Вольво Україна» перше шасі, яке мало бути використане під забудову для пожежної машини. Шасі мало бути доставлене в червні 2019 року, але насправді прибуло аж восени. Через протермінування замовлення пожежної машини на "Validus Special Auto" були накладені штрафні санкції.  

У 2020 році "Validus Special Auto" замовив у «Вольво Україна» ще одне шасі "Renault", бо інші компанії просто не підходили за термінами постачання. Представники «Вольво-Україна» підтвердили, що доставлять замовлення у визначені договором терміни. Але потім знову порушили зобов'язання і протермінували дедлайн. 

«Замість жовтня 2020 року шасі привезли вже аж на початку січня 2021-го. — розповідає власник та засновник компанії спецавто 'Validus Special Auto' Андрій Нагорний. — Привіз його автовоз. Відвантажили, дали підписати акт приймання-передачі. Але водій не передав основних документів: сертифікату відповідності та вантажної митної декларації.

Також виявилося, що компанія „Вольво Україна“ не провела передпродажну підготовку самого шасі. А це базові речі, без яких не було взагалі можливості  відправити вже готовий автомобіль із необхідними контейнерами на спецзавдання із порятунку життів!!!»

Компанія "Validus Special Auto" подала судовий позов до «Вольво Україна» для відшкодування штрафних санкцій, які були прописані у договорі. Суд першої інстанції виніс рішення на користь "Validus Special Auto". Однак юристи компанії «Вольво Україна» згодом подали апеляцію, розгляд якої в судовому порядку призначено на кінець серпня 2022. 

За кілька днів до передачі спецавтомобіля Державній службі із надзвичайних ситуацій "Validus Special Auto" вкотре звернувся до «Вольво Україна» надати копії необхідних документів і провести передпродажну підготовку, оскільки від цього залежать людські життя та ефективність самої ДСНС. Але компанія «Вольво Україна» не виконала цих умов до сьогодні.

«Компанія „Вольво Україна“ є представником заводу-виробника 'Renault' та імпортером автомобілів, шасі марки Renault. Під час продажу транспортного засобу „Вольво Україна“ не дотримано пунктів 11 та 32  „Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери“, відповідно до яких Компанія була зобов'язана провести  передпродажну підготовку транспортного засобу, надати належним чином заповнену сервісну книжку та документи, які дають змогу поставити транспортний засіб на облік в сервісному центрі МВС.» — коментує юрист Аліна Грушовець.

 

ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ ВИМІРЮЄТЬСЯ ЦІННІСТЮ  «ГОРДИНІ» ВОЛЬВО УКРАЇНА?

Ця історія залишається на совісті «Вольво Україна». Адже компанія "Validus Special Auto" своїми зусиллями зробила передпродажну підготовку та підготувала всі необхідні документи, аби авто для порятунку життів стало на облік і служило для потреб ДСНС.

«Вольво Україна» не виконала своїх зобов'язань ні як імпортер перед заводом-виробником «Рено», ні перед Українською державою, порушуючи норми її законодавства. 

«Відверто антиукраїнське ставлення стало зрозумілим при розмові з представниками „Вольво Україна“. На запитання: „Чи може «Вольво Україна» надати необхідні документи з проведенням передпродажної підготовки шасі Рено для порятунку життів українців?“- була відповідь: „Ні, не беріть на жалість, цим ви нас не зачепите, заберіть судовий позов стосовно штрафу, тоді й зробимо все, що треба…“

Чи „гординя“ по несплаті „заслуженого“ штрафу оцінюється такою дорогою ціною?» — коментує власник компанії "Validus Special Auto" Андрій Нагорний.

Виникає логічне запитання, чому деякі компанії відверто перешкоджають важливій роботі із порятунку людей. У той час, коли велика кількість інших компаній бойкотують російського агресора, відмовляються співпрацювати з ним, допомагають, підтримують і сприяють українцям та Україні — залишаються такі, які роблять зворотнє. Чи не означає це — грати на руку агресору? Чи потрібні в Україні компанії, які працюють не на її благо?