В листопаді 2023 року Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний публічно озвучив проблему, про яку пошепки говорили до цього: Україна не має достатньо ресурсів для подальшого наступу і війна зайшла в позиційний «глухий кут». Очікувано, що суспільну увагу було прикуто до причин цієї ситуації, передовсім проблем з мобілізацією та західною допомогою. І станом на середину січня ми маємо додаткове погіршення по цим напрямкам.

Але що робила росія в кінці 2022 року, коли опинилася в подібній ситуації після поразок на Харківщині та Херсонщині? Почала будувати укріплення, які викликали жарти українців і отримали назву «лінія суровікіна». Сьогодні ми бачимо як це насправді серйозно і що саме це зупинило український контрнаступ в 2023 році. Та дало час ворогу підготуватися до власних активних дій. Це відео, напевно вже бачили всі.

А що у нас? А у нас — переважно закинуті, як на фото, окопи, які були доречні в першій половині 2022 року, але абсолютно неприпустимі сьогодні. І, найгірше, що це вже розлітається по телеграм-каналах. Далі фото без коментарів, лише з єдиним питанням: хто візьме на себе відповідальність? 

Які укріплення побудував Суровікін за 8 місяців ми побачили, але що за 2 роки зробили генерали на чолі із Залужним? Залужний сьогодні очолює рейтинги довіри, але велика довіра означає і велику відповідальність... І якщо терміново нічого не змінити, зовсім не з перемогами буде асоціюватися це прізвище.