Перерозподіл ринку видобутку піску набирає обертів. Учасників ринку досить мало, а ключових – взагалі одиниці, тому не важко здогадатися, «хто кому Рабінович?».
Одним із ключових та давніх гравців є медіамагнат, бізнесмен та ексдепутат Михайло Бродський. І коли на горизонті з'являються нові обличчя, починається турбулентність. В хід ідуть різні методи: силові врегулювання, судові справи, рейдерські захоплення, звернення до вищих органів влади та дороговартісна замовна журналістика.
Отже, перейду до ситуації, яку спостерігаю останнім часом.
Нещодавно відомий телеграм-канал «Джокер» опублікував інформацію, що Михайло Бродський замовив «журналістське розслідування» у програмі «Схеми», яке має провести видання «Радіо Свобода».
«Видобувач нелегального піску Михайло Бродський замовив сюжет у програмі „Схеми“ проти Олега Кіпера. Кіпер – наш улюблений губернатор та найчесніший прокурор Києва. Прохання зняти цей матеріал. Незаконні забудови, пісок, порт, ну таке… Незаконні забудови люблять тишу», – йдеться в повідомленні.
Через декілька годин після цього допису Бродський виступив із публікацією на сайті «Обозреватель„, яким він володіє, зі звинуваченнями в бік Джокера, де згадав підприємця та власника алюмінієвого заводу Сергія Шапрана. Без аргументації та фактажу бізнесмен назвав Шапрана мародером, одночасно намагаючись відхреститись від експрокурора Києва та чинногоочільника Одеської обласної військової адміністрації.
Дивно взагалі, як Бродський провів паралелі міжповідомленням Джокера з діяльністю Шапрана. Але менше з тим, факт є фактом, а слово – не горобець…
Наступною новиною в низці ділових видань з'являєтьсяінформація, що Шапран став одноосібним власником компанії «Будіндустрія-Сервіс ЛТД», що була заснована в 2003 році. Надрокористувач видобуває пісок у Київській області, в руслі річки Десна (родовище Спаське, дозвіл № 6391, до 2029 р.). З 2016 по 2022 роки дану ТОВконтролював Ігор Наумець, який перебуває під санкціями РНБО з 2023 року.
Я не володію інформацією, чи готувався такий матеріал журналістами «Схем». З допису Бродського можна лише зрозуміти, що він давав їм коментар. Можу припустити, що редакція зробила певні висновки після такого публічного розголосу. Чи злякалися за репутацію, чипросто відтермінували, а, можливо, взагалі відмовили Бродському. Наразі точно не можна сказати, проте час покаже, чи «вляпається» всесвітньо відоме видання в історію, де вже є публічний прецедент виконувати платне замовлення одіозного бізнесмена проти іншого не менш цікавого підприємця.
Очевидно, що Бродський також зробив висновки і замовив сюжет в іншому місці, але попросив, щоб не згадували Кіпера. Таким чином бізнесмен хоче відвестивід себе підозру та перестрахуватися, щоб його не згадавДжокер і не почав оприлюднювати факти його діяльності у сфері видобутку піску та будівництва.
Потім настало затишшя, але воно тривало недовго.
Отже, днями на славнозвісному виданні «СтопКор»вийшов сюжет, який дискредитує Сергія Шапрана.
Віднайшли і Ігоря Наумця, і Михайла Пишного, прив'язали до Шапрана ексрегіонала Продивуса... Робота пророблена колосальна.
Відчувається, що витрати на такий сюжет чималі. Подейкують, що на видання“СтопКор» сильно впливає Бродський, а тема піску на їхніх шпальтах взагалі розслідується та публікуєтьсялише з його погодження. Тому висновки робити суспільству, але, як показує життєва практика, таких збігівне буває!
Якщо уважно проаналізувати матеріал «СтопКорівців», то головним підтвердженням зв'язку Шапрана з Продивусомстало інтерв'ю-коментар біглого адепта російської секти«АллатРа», підсанкційного бізнесмена Ігоря Наумця. Варто написати це ім'я в Google, і бажання спілкуватися з ним зникне, не кажучи вже про те, щоб його слова використовувати у якості підтверджень. Наприклад, Наумець виступає одним із головних спонсорів секти«АллатРа„, і навіть представляв організацію на заходах «Російської спілки промисловців і підприємців» у Калінінграді в 2015 році. Ще варто зазначити, що сепаратист виїхав з України незадовго до повномасштабного вторгнення РФ, зараз він перебуває під санкціями, його підозрюють у фінансуванні тероризму.
Буду далі спостерігати за цією «шаховою партією». Дуже цікаво, який крок буде наступним.
Довідково: Пісок – це одна з найбільш широко застосовуваних нерудних корисних копалин. Основна сфера його використання – будівництво. Пісок є компонентом бетонів та інших будівельних сумішей, крім того, з нього роблять підсипки, що вирівнюють шари, дренажні системи. Найбільш оптимальним видом піску як будівельного матеріалу вважається річковий пісок, у ньому найменше глиняних та інших домішок, що негативно впливають на якість.
Моніторинг ринку річкового піску в Україні показує, що найбільші поклади цієї копалини зосереджені у річці Дніпро, а лідерами з видобутку серед регіонів нашої країни є Київ та Київська область – тут виробляється 32% від загального обсягу продукції ринку річкового піску в Україні.