Вже тиждень в ЗМІ триває дивна кампанія, яка вносить явний розкол у військове керівництво ЗСУ. Мова йде про публікації, в яких стверджується, що Мар'яна Безугла лобіює зміну Головнокомандувача Збройних сил України. Що мовляв їй не подобається Олександр Сирський і лобіює вона Євгена Мойсюка, а мотив просування — особистий.
Про це першим написав політолог Євген Магда:
«Саме з подачі одіозної нардепи в інформаційному полі зароджується чергова дискусія з приводу нібито відставки Сирського і призначення замість нього генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка.».
Що характерно, саме Магда і став першим публічним джерелом інформації про те, що планується відставка Сирського. І він же першим вкинув в публічний простір прізвище Мойсюка, бо ані Безугла, ані хтось інших до нього про це не говорив.
Можна звісно порадіти за відомого політолога, який виходить що належить до вузького кола тих, хто ухвалює стратегічні рішення в державі, проте здається що все значно простіше — це прізвище йому вказали як і в цілому про що написати. Бо якщо апелювати до періоду коли Безугла писала про Залужного, а Сирський був лише одним з претендентів про яких вона говорила, то окрім Мойсюка вона називала і Буданова. Про якого у Магди ані слова — і це добре.
Після допису Магди частина топ-ЗМІ зробили з цього новину з заголовками: «Безугла систематично поливала брудом Залужного, аж поки не збила його з посади, а тепер зайшла на нове кадрове коло», «Безугла розлюбила Сирського. Тепер тягне на Головкома Мойсюка», «„Змушує замислитися над тим, чи варто за її бажанням призначити головкомом саме Мойсюка“: політолог про лобіювання Мар'яни Безуглої» та подібними. Відзначилися такі видання як Еспресо, Коментарі, Гордон, Факти, Фокус та інші. Тобто сайти, які реально читають.
На цьому ініціатори не заспокоїлися і продовжили аналітичним матеріалом від сайту Факти. Попри спробу збалансувати позиції, заголовок «Міна сповільненої дії: чому ДБР і СБУ не звертають увагу на Мар'яну Безуглу» є цілком однозначним, які і висновок: «Чи пов'язана поточна діяльність нардепа із політичними зв'язками — питання до компетентних органів. Шкода, що вони поки що не поспішають давати відповіді, як і не поспішає керівництво парламенту з відкликанням Безуглої з Комітету нацбезпеки..».
Варто додати, що за жодних обставин не варто відкидати достатньо специфічну репутацію нардпеки, та її стиль спілкування і тих таки дописів у фейсбук. Проте, з іншої сторони, це ставить під великий сумнів вплив на події якихось особливих стосунків пані Безуглої.
Аналітику від Фактів також поширили інші ЗМІ, зокрема популярний Телеканал 24. Що тим більше дивно, оскільки аналізувалися чутки та думки політологів та експертів, що може зробити будь-яке ЗМІ і абсолютно не є подією чи новиною. Але коли треба відвести від себе підозри в заангажованості, вказують когось іншого як джерело інформації.
Після — пішли ще більш трешові і брудні дописи від експертів та навіть військових.
«Джерела повідомляють про можливі близькі стосунки між Безуглою та Мойсюком. Їхні спільні поїздки на фронт та взаємна підтримка викликають чутки про особисту зацікавленість депутатки в призначенні Мойсюка головнокомандувачем.»
Неназвані джерела стверджують про спільні поїздки на фронт. А факти? А докази? Хтось бачив підтримку Безуглої з боку Мойсюка?
«Аналітики також припускають, що вплив Безуглої не обмежується її зв'язками з Мойсюком. Її здатність отримувати дозволи на відвідування фронту та вільно висловлюватися про військові питання свідчить про можливу підтримку з боку інших високопоставлених осіб як у військових, так і в політичних колах.»
Тут аналітик перевершує всіх попередників, оскільки зрозуміло, що народна депутатка та член Комітету з національної безпеки та оборони не потребує додаткової допомоги щоб потрапити на фронт. Тим більше вона — представник партії влади, а не опозиції.
Проте це також поширює низка популярних сайтів. І виникає питання — хто і для чого координує цю кампанію? Хоча методи тут достатньо совкові і вже не працюючі, так би мовити — «радянська школа», в цілому ця історія є непотрібною та шкідливою .
«У вирі триваючої війни з Росією, коли Україна веде запеклі бої на кількох фронтах, внутрішні політичні інтриги набувають особливого резонансу» — єдина теза кампанії, з якою можна беззаперечно погодитися та спитати власне у авторів — а яка мета ваших інтриг? Що ви прагнете? Кого захищаєте?
P.S.
Підтримати батальйон «Госпітальєри» донатом:
Задонатити на 67 ОМБр: