В телеграм-каналі одного відомого російського імперця прочитав новину, яка нагадала про певні цікаві події. Доповідаю.
У вересні і жовтні для тих, хто цікавився питанням «росії після путіна», в традиційному меню з кремлівських старців 2.0 було з'явилася нова і відносно цікава пропозиція — дмитро патрушев, син одного з найближчих до путіна вихідців з кдб миколи патрушева. Найбільше за останній рік патрушев-старший запам'ятався вкрай дивним виступом на раді безпеки рф, якраз перед повномасштабним вторгненням в Україну. Коли він чи то з переляку, чи то по дурі, чи під дією якихось стимуляторів, чи алкоголю публічно виказав майже справжні плани кремля щодо України. І після обмовки ніяково виправдовувався перед диктатором.
Щодо того, що наступником путіна стане саме син дмитро, а не патрушев- старший, повідомило дуже багато різних джерел, в тому числі й The Washington Post. Все говорило на користь 45 річного патрушева-молодшого, і посада — міністр сільського господарства (мало хто з дітей кремлівських старців піднявся настільки високо), і поведінка під час війни з Україною, зокрема гострі та жорсткі заяви щодо «зернової угоди».
Проте перешкодою для того, щоб посісти в російській державі пост №1, стала традиційна для «золотої молоді» росії хвороба — наркотики. У випадку дмитра патрушева — переважно кокаїн. До лютого 2022 року ця категорія російської еліти звикла до лакшері життя — у молодшого патрушева в наявності весь набір від елітних будинків, дорогих автівок і — дорогих та шкідливих пристрастей.
Вважається, що кокаїнова залежність лікується. Тому коли у вересні микола патрушев був з візитом у Китаї, компанію йому склав його син дмитро. Офіційно все виглядало пристойно, оскільки все ж таки він обіймає посаду міністра і має всі повноваження для подібних поїздок. Тільки от в складі делегації, на публічних заходах його майже ніхто не бачив — бо основною метою поїздки патрушева-молодшого до КНР було лікування від кокаїнової залежності.
Про місце і секретність операції батько домовився по своїм каналам особисто. Проте і тут дмитро підвів, оскільки щонайменше два рази зривався і був помічений у специфічних кварталах китайських міст зі своєю охороною. Що, відповідно, майже одразу стало відомо керівництву Китаю. А хтось з доброзичливців передав у москву конкуренту миколи патрушева, який зміг донести цю інформацію особисто до путіна.
Після цього шанси дмитра патрушева стати наступником путіна стали дорівнювати нулю. А навколо диктатора продовжилася звична боротьба за прихильність. Вже без явного фаворита.
Бажаємо перемоги всім учасникам змагань в намаганні знищити конкурентів.