Другий тиждень не вщухає скандал в США, який може мати вкрай небезпечні наслідки для України. Коротко суть.

Вже не секрет, що на початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України була масово інфікована російською агентурою на всіх щаблях. Вже викрито Кулініча і Наумова, а також кілька десятків агентів рангом нижче, що зрештою призвело до відставки найбільшого друга Володимира Зеленського «з минулого життя» — Івана Баканова. Згадка про дружбу вкрай важлива, бо демонструє, наскільки український Президент був розлючений і розчарований тим, що коїлося в СБУ.

І от в липні 2023 року стало відомо, що тодішні підлегля Баканова надсилали через спеціального представника ФБР в Україні «запити на видалення проросійських акаунтів в соцмережах». Мета благородна — зупинити шквал російських іпсо. Тільки от виконання було якщо не свідомою диверсією, то вкрай некомпетентним, бо до переліку потрапили, як з'ясувалося, і офіційні акаунти Держдепу США, і купа відомих осіб, і просто проукраїнські особи. Тепер, коли інформація видалена, не можна напевно стверджувати, а чи були там взагалі проросійські пабліки?

І чи не через це за пару місяців американські платформи повернули свою стандартну цензуру щодо висвітлення подій в Україні, яку тимчасово зняли після 24.02.2022 р.?

Масштаби російського впливу, що зберігається в СБУ сьогодні, незрозумілі. Згідно з інтерв'ю речниці ДБР у квітні 2023 року, «розвідники ФСБ Росії проникли як в українську службу безпеки СБУ, так і в місцеві органи влади, підриваючи Україну зсередини за допомогою промосковських українських чиновників-утікачів». Далі речниця «припустила, що викриття, зроблені на сьогодні, можуть виявитися лише верхівкою айсберга».

йдеться у доповіді.

Вся взаємодія ФБР з СБУ, про яку йдеться в цьому звіті, відбувалася до того, як Зеленський усунув Баканова з посади голови СБУ та заарештував Кулініча, «особистого радника Баканова». Простіше кажучи, ФБР працювало з іноземною розвідувальною службою, яка, як відомо, на той час була скомпрометована Москвою, і від її імені, і безпосередньо сприяло спробам цензурування американців, які беруть участь у захищених висловлюваннях. У результаті дії агентів ФБР могли надати суттєву допомогу військовим зусиллям Кремля.

Висновки робити вам.