Сьогодні Александр Лукашенко звинуватив Україну у підготовці бойовиків та перекиданні зброї до Білорусі. Про це він заявив у своєму великому виступі до річниці президентських виборів. У якості доказу самопроголошений президент послався на дані білоруських ЗМІ, де начебто наводилися факти перекидання зброї з України до Білорусі та інформацію голови КДБ, «який дуже чітко сказав: ми бачимо, хто з силовиків та офіційних органів влади в Україні це організовує». Лукашенко до того ж наголосив, що Україна «перейшла червону лінію», коли однією з перших призупинила авіасполучення після викрадення літака Ryanair з опозиційним журналістом Романом Протасевичем на борту.
Ситуацію з потоком мігрантів на білорусько-литовському кордоні, яка виникла внаслідок організованої мінським режимом гібридної акції проти Литви, він назвав випробуванням його терпіння та пригрозив діями у відповідь: «если не угомонятся на границах, получат по морде на всю катушку».
Схоже, що «на границах» було вжито в множині не випадково. Як повідомила сьогодні Прикордонна служба Республіки Польщі, від п'ятниці 6 серпня співробітники Підляського відділу служби затримали 349 іноземців[1] (скоріше за все, громадян Іраку та Афганістану) за нелегальний перетин кордону з боку Білорусі. Найбільшу групу з 85 осіб затримано в суботу 7 серпня.
До цього з початку 2021 року на даній ділянці кордону було затримано 522 мігранти, отже організований характер такого напливу останніми днями не викликає сумнівів.
Пригадаймо, що ще у жовтні минулого року Лукашенко звинуватив саме Польщу і Литву у фінансуванні мітингів та страйків на заводах Білорусі. Отже, після його вказівки 5 серпня закрити «кожен метр» білоруського кордону так, щоб «жодна нога на територію Білорусі з суміжної сторони, чи то з півдня, чи з заходу, ступити не повинна» через начебто загрозу, що «вони (тобто суміжні країни) почнуть реалізовувати тактику видворення людей, яких вони туди покликали, через офіційні пропускні пункти», до сьогоднішніх слів на адресу України варто ставитися серйозно.
Адже довжина кордону України з Білоруссю становить понад тисячу кілометрів у п'яти областях. Про завершення його демаркації було оголошено лише наприкінці липня цього року, а зведення достатніх інженерних споруд має стати наступним етапом.