6 лютого загинули двоє українських бійців, які підірвались на міні, ще двоє постраждали. До того чи не кожний день повідомляли про поранених хлопців.

Так зване перемир'я тривало рівно до введення санкцій проти медведчуківських каналів.

Чи стали вони причиною загострення, чи на вищих рівнях не змогли домовитись – невідомо. Адже нещодавно була нормандська зустріч радників, навіть декілька, і сторони так і не дійшли до згоди.

Що хочуть сепаратисти під керівництвом Кремля? Вибори на Донбасі. Щось типу до «референдуму в Криму», після якого окупували півострів. Тобто від початку ці «вибори» будуть не за правилами.

Спочатку українська влада ніби погоджувалась на «формулу Штайнмайера», але все ж таки закон про особливий статус Донбасу прийняли без неї. Потім були події в Білорусі, де Україна підтримала санкції проти диктатора та білоруських чиновників. Що знову стало розбіжностями з росіянами. І ось минулого тижня санкції проти трьох проросійських телеканалів.

Сьогодні ситуація на Донбасі загострюється. Бойовики активізувались, повідомив минулого тижня голова МВС. Відповідно є поранені хлопці.

Втім, деякі бійці, з якими мені вдалось зв'язатись, говорять, що особливо нічого не змінилось. Тільки стало більше провокацій.

Інші підтверджують загострення і впевненні, що це через мітинги в Росії.

«Типу поки ввесь світ дивиться на мітинги нікого сильно не буде турбувати „ДНР“ і „ЛНР“, — сказав один зі співрозмовників.

Також є варіант, що зміна керівництва в США повпливала на ситуацію на фронті.

Але точно відомо одне — хлопцям говорять бути готовими до загострення.