Запорізька атомна електростанція. Місце, за яким спостерігає весь світ. У разі вибуху — це буде гірше ніж Чорнобильська катастрофа. Масштаби зовсім інші. Наслідки — ще страшніші. Але росія продовжує обстрілювати територію станції, звинувачуючи у цьому українську стороні.

- Ми чуємо вильоти і прильоти. Це стріляють орки. Але звинувачують ЗСУ, — розповів мені працівник станції.

Нещодавно ЗАЕС було відключено від української електромережі. Вперше в історії. До цього орки перебили три з чотирьох ліній електропередачі. Цього разу була пошкоджена четверта, але працівникам вдалось відремонтувати останню «живу» ЛЕП, та чи надовго.

Як говорять працівники станції, частина виробленої електроенергії АЕС йде на її охолодження. У разі зупинки станції системи безпеки зможуть працювати тільки 12 діб. Далі «є ще 10 днів, щоб „зібрати речі і тікати“.


„Найголовніша загроза — це втратити всі ЛЕП без можливості відремонтувати. Станції потрібно постійно охолоджуватись, а для цього треба виробляти електроенергію. Якщо цього не буде, можете подивитись, що трапиться, на прикладі Фукусімської АЕС“, — розповів працівник станції.

Тоді аварія, внаслідок якої розплавилася активна зона реакторів відразу на трьох енергоблоках та спричинила вибух, стала наймасштабнішою в атомній енергетиці після трагедії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.

Сьогодні окупанти погрожують підірвати ЗАЕС, стабільно обстрілюючи її, а також місто, в якому вона розташована. Використовують станцію, як важіль впливу на Європу, підштовуючи українську сторону до переговорів. Та чи вони самі здогадуються про наслідки її вибуху, вплив буде і на саму рф, а також її електорат, який буде шукати порятунку в інших російських містах. Бо виїхати в інші країні вони не зможуть.

Так само, як переналаштувати ЗАЕС на кримську електромережу, що б не писали пропагандистські ЗМІ.

„Якщо знищать останню цілу ЛЕП, то залишиться тільки один варіант – працювати на кримську лінію. Але з нею зараз теж проблема. Хоч російські ЗМІ і роздувають можливе підключення до Криму, але це технічно непросто“, — розповів працівник станції.

Тому поки жителі Енергодару живуть як на пороховій бочці і відчувають удари окупантів по своїх будинках. Якраз в день приїзду МАГАТЕ.