Добро, красота, гармонія прекрасного, порядок, справедливість, — усе поєднано і походить від Бога. Якщо відсутнє одне, немає іншого. Це як важлива деталь у механізмі.
Творець сотворив світ прекрасним і досконалим. Треба вчитися розуміти й цінувати Красоту.
Уміння творити добро походить від Бога. В Писанні сказано: по ділах судитиме Суддя кожного. По ділах видно, хто на що здатен. В народі говорять про наділених даром Божим творити добро, причому якісно, красиво: професіонал від Бога, золоті руки. Це є найвищою похвалою.
Красиві мелодії, живопис, краєвиди, талановиті особистості й багато іншого створюють сенс життя, наповнюють життя змістом. Треба не цуратися того, що красиво, а цінувати.
Ті, хто не цінують Красоту, прямують у протилежний бік. Це шлях у Пекло. Не цінують красоту природи, тому завалюють її сміттям, безглуздо знищують диких тварин і рослин, руйнують природні ландшафти. Не уявляють собі красоти в правильних, справедливих законах і в їхньому дотриманні, тому скрізь беззаконня і безлад.
Хами не цінують красоту добрих взаємин, а покидьки — красоту достойних вчинків. Грубі селюки байдужі до красоти мистецтва.
Щоби творити справжню красоту, треба мати в собі дар Божий. Творчі вміння можна і потрібно розвивати.
Ось приклад з життя. Дівчина не обділена гарною зовнішністю. Струнка фігура, енергійність, відкритість, почуття гумору. Кавалери вишикуються в чергу. Коли під час вечірки в компанії друзів красуня заспіває щось під гітару, її голос звучить настільки потворно, ніби завивання вовчиці, що боляче чути й ореол романтики раптом зникає.
На Ютубі є численні відео того, як християни тієї чи іншої конфесії виконують гімни. Точніше, намагаються виконувати. Зазвичай лунає по-дилетантськи, далеко від високого професійного рівня. Це свідчить, наскільки багато вірянам треба працювати над собою.
Усе сказане стосується і висловлення думок. Людське мислення підпорядковується тим же самим вселенським законам гармонії, як і все інше. Об'єктивність і самокритичність є фундаментом особистого розвитку. Час від часу просвітлення, типу «знову я щось не те сказала», сприяє розвитку мислення.
Легко впасти, важче піднятися. Тим більше нелегкий шлях на небеса, зате приносить благодатні плоди. Як написано в Писанні, Царство Небесне зусиллями береться.
На наших очах реальність не є статичною, а розвивається. Перевірено й доказано багатовіковим історичним досвідом: творчий розвиток є шляхом вперед, стагнація і занепад ведуть у Пекло.
Боляче дивитися на юне покоління, знаючи, що їм прийдеться пройти зашкарублу систему, успадковану від совка, як багатьом до них. Такі важливі для творчої самореалізації предмети, потрібні для створення красоти, як музика, малювання, риторика з поетикою, вважаються другорядними.
Замість виховання духовності, розвитку творчих здібностей і почуття прекрасного, дітей примушують вивчати наукові дисципліни й запам'ятовувати тонни інформації, яка не знадобиться в житті. Як все це назвати, як не мордуванням?
Якби освіта була адекватною потребам часу і духовного розвитку кожного, ми жили б в зовсім іншій країні. Це беззаперечно, як двічі два чотири. Який народ, така і країна.
Шкільну освіту важко назвати освітою. Навчання відірване від практичного життя і тому нецікаве. Єдине, чому добре вчить школа, гаяти час. Втрачені даремно роки ніколи не повернеш.
Спитати будь-якого випускника школи не про те, що він знає, а що вміє робити, буде жалюгідна відповідь. Середньостатистичний випускник мало що знає, а вміє ще менше. В кращому випадку він може рахувати логарифми або назвати важливі історичні дати, але не зможе ані намалювати портрета, ані відтворити мелодію, точно потрапляючи в ноти, ані гарно заспівати.
Не слід очікувати, що люди, в яких не розвинуто почуття прекрасного, любові до красоти й до мистецтва, будуть цінувати красоту навколишнього світу або робити красиві вчинки. Скоріше, навпаки.
Невміння творчо переосмислювати й відображати реальність означає низький рівень інтелекту. Погана освіта, зорієнтована на запам'ятовування фактів, а не духовний розвиток і самореалізацію, продукує невдах, здатних бути лише маріонетками зла. Вони чекають, що прийде хтось і розв'яже всі проблеми, але з часом проблеми тільки збільшуються.