З початку військової агресії чимало журналістів як українських телеканалів, так і з блогерського середовища пішли в тероборону або у ВСУ. Хтось б'є ворога словом, розвінчуючи брехливі міфи русні, хтось з автоматом в руках – на передовій (Бігуса ФБ почитайте, до прикладу). А хтось просто великий стратег і інсайдер «розвідінформації», як Юра Бутусов.

Юра доінсайдився так, що 1 квітня мало не разів десять правив свій власний пост у ФБ про те, що українські ЗСУ розбомбили нафтобазу у росіянському Бєлгороді. Спочатку Юра написав, що то були вибухи і про це повідомили россЗМІ, потім видав «інсайд», що це наші вертольоти Мі-24, потім виявилось, що то не вертольоти, а ЗСУ і Точка-У, і т.д. і т.п.

Зважаючи, що то було таки 1 квітня, можна було сприйняти інсайди Бутусова за жарт, однак на війні так не жартують. Для чого ж тоді титанічні правки і зміни версій протягом однієї ночі ? Юра, мабуть, визначався, як красивіше написати, щоб першому хайпанути на черговій поразці ворога. Дохайпувався так, що уся телеграм-спільнота постила його версії і просто крутила пальцем коло скроні.

Згодом Бутусов вирішив пропіаритись на передовій, поїхавши на Схід і звідти зробивши низку гучних заяв щодо недостатньої кількості боєприпасів  і некомпетентності військового керівництва. Реакція думаючих людей також не забарилась, — телеграм-канали із численною аудиторією писали наступне (мовою оригіналу): «Долбодятел Бутусов поехал на фронт и сразу написал большой пост о том, что у ВСУ на Донбассе якобы нет снарядов и еще четко обозначил некоторые слабые места нашей армии. Отличная работа как для разведчика ГРУ рф, а не украинского журналиста, которым себя этот психически больной человек называет. Мы советуем командованию не пускать идиота на фронт, сколько можно становиться на одни и те же грабли с придурком Бутусовым, не понимаем. Человек же явно системный вредитель с прогрессирующей шизофренической манией величия».

Не витримав навіть Головнокомандувач ЗСУ пан Залужний, прямолінійно натякнувши Бутусову, щоб той жував, мовчав і думав перед тим, як щось написати: «Я в черговий раз закликаю всіх, особливо блогерів з великими аудиторіями, утриматися від публічних оцінок бойових дій, логістики, забезпечення і рішень командирів». Юра, це було тобі адресовано, якщо сам не второпав.

Однак, до Бутусова таки не дійшло. 26 квітня головред «Цензора» вирішив погратись у геополітику і закликав офіційний Кишинів і світову спільноту вирішити питання Придністров'я раз і назавжди, а українське військове керівництво – мало не завдати превентивного удару по МПР, де дислокується т.зв. «миротворчий контингент ЗС РФ». Мовою Бутусова це звучало так: «Придністров'я стало осередком міжнародного тероризму. Влада Молдови зобов'язана відреагувати на російські провокації та російські арсенали в Придністров'ї, це пряма загроза Україні та допомога агресору під час війни. Молдова зобов'язана визначитися зі своєю позицією в ході нападу РФ на Україну і заявити, як саме вона збирається роззброїти ці банди. Можливо, слід звернутися за військовою допомогою до світової спільноти».

І це написала людина, яка закінчила Інститут міжнародних відносин у Києві за спеціальністю «міжнародне право». Юра, так от, за міжнародним правом, саме Молдова повинна вирішувати долю власних колись окупованих росіянцями територій. Президент Молдови Мая Санду поки проти силового вирішення. Зате український «іксперд» Бутусов – ЗА.

Юра, а ти не подумав, що цього русня тільки й чекає від тебе – істерія проукраїнського журналіста із численною аудиторією стане тільки тригером для рашистської пропаганди і легітимізує відкриття т.зв. «другого фронту» проти України з території МПР. Попри те, що там росіянцям воювати нема кому і нема чим, загроза для Одещини і Вінниччини полягатиме відтягуванні сил і засобів ЗСУ для прикриття кордону. Та й Молдові військові дії під соусом «защіти русскаязичних» на власній території абсолютно не потрібні.

Тому висновок дуже простий і знову запозичений у телеграм-спільноти (мовою оригіналу): «Сам Бутусов, как и все время до этого, из-за личной обиды из-за того, что он оказался никому ненужным во власти, сейчас, во время войны, с помощью манипуляций все также пытается подорвать доверие к ней и привлечь к себе внимание. Однако, как и в случае с путиным, пострадать от его больных амбиций могут тысячи людей».

Тому, Юра, фільтруй пальці на клавіатурі і думай перед тим, як в черговий раз написати епічний «висер» під «патріотичними» гаслами. Патріоти зараз на передовій вказують правильний напрямок «русскому караблю», а коли переможуть, прийдуть із компасом до тебе … просто поговорити.