Міжнародний жіночий день — це в першу чергу про РІВНІ ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА МОЖЛИВОСТІ! А також про майбутнє, в якому людей не дискримінують за ознакою статі.

Радянське 8 березня перетворилось на свято сексизму, тобто возвеличення стереотипів про жінок. А справжнє 8 березня — це про боротьбу з такими стереотипами!

Це більше правозахисна акція, аніж привіт зайвий раз нагадати жінкам, що їхня справа — це, ніби-то, підтримувати домашній затишок, дарувати ніжність, надихати «сильну стать» [як, наприклад, розпочав привітання Зе! сьогодні] і що вже зазвичай кажуть жінкам у цей день.

Ми вже до цього звикли, бо так робили наші батьки, а до них — їх батіьки. Такі вже традиції, куди дінешся?! Така вже радянська спадщина..

Треба глибше розуміти:
«Про що цей день?»

МЕТА ЦЬОГО СВЯТА — привернути увагу до соціальних, політичних, економічних та культурних проблем, з якими щодня стикаються жінки, а також показати досягнення жінок із різних країн та розмаїтих історичних епох.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Права жінок втискаються повсюдно:
від розмірів зарплат до стереотипів
щодо жінок у масовій культурі

Трошки інформації
для роздумів:

[1] Жінки в Україні отримують зарплати на 25% менше, ніж чоловіки;

[2] Пенсія жінок на 30 % менша за пенсію чоловіків, проте очікувана тривалість життя чоловіків на 10 років менша, ніж у жінок;

[3] Серед усіх політиків світу, яких обирають, жінки становлять менше чверті;

[4] В світі частка жінок в бізнесі на керівних посадах становить 30% на противагу 70% чоловіків.

..дані взяті з посібника «Ґендерна рівність: міфи, факти та державна політика»:

https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/library/democratic_governance/gender-equality-handbook-for-mps.html

МАРШ ЖІНОК | ДЛЯ ЧОГО?
[Ратифікація Стамбульської конвенції]

Сьогодні, 8 березня, у Києві пройшов «Марш жінок». Цього року головною вимогою маршу є ратифікація Стамбульської конвенції, яка покликана запобігати насильству проти жінок та домашньому насильству. Документ встановлює кримінальну відповідальність за всі форми насильства: не лише за фізичне або сексуальне, а також і психологічне та економічне. Її досі не підписали, бо:

«Ніхто не виступив проти ратифікації, але зваживши на аргументи „проти“ депутати вирішили, що повернутися до питання потрібно лише після змістовної дискусії з радою церков» — прокоментував цю ситуацію Богдан Яременко, член фракції «Слуга народу».

Тож треба допомогти в цьому рішенні та підняти актуальність питання ратифікацї Стамбульської конвенції. Зупиняє ВРУ лише питання гендеру, яке там піднято і яке дуже не любить церква [у нас досі бояться тем гендерної приналежності].

АЛЕ Стамбульська конвенція не встановлює нових стандартів, щодо гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації чи юридичного визнання одностатевих пар. Це про некомпетентність обох сторін, які сіють паніку.

Як ми прийшли до цього
дня і чому відзначаємо
його саме 8 березня?

Міжнародний жіночий день має багату історію. Свято пов'язане із «маршем порожніх каструль», який відбувся 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Тоді жінки, які працювали на текстильних фабриках, протестували проти поганих умов праці та низьких зарплат та за рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право.

У 1910 році на форумі жінок в Копенгагені Клара Цеткін закликала світ заснувати Міжнародний жіночий день 8 березня. Вона мала на увазі, що в цей день жінки будуть влаштовувати мітинги і демонстрації, і тим самим звертати увагу громадськості на свої проблеми.

Багато років Міжнародний жіночий день був поширений у країнах Східної Європи, і поступово переріс у міжнародне свято. 1975 рік ООН оголосила Міжнародним роком жінки, а десятиліття з 1976 по 1985 роки — Десятиліттям жінки. З того ж року 8 березня офіційно стало Міжнародним жіночим днем.

Кулеба Дмитро Іванович, міністр закордонних справ України порекомендував для перегляду фільми, де підіймаються всі ці питання, про які я писав вище:

«Суфражистка» (Сара Геврон, 2015);
«За ознакою статі» (Мімі Ледер, 2018);
«Орландо» (Саллі Поттер, 1992).

Я сьогодні також засяду за переглядом і Вам раджу.

Я дуже люблю своїх близьких жінок в оточенні: від мами до подруг. І хочу аби вони не тільки були у безпеці, але і почувалися безпечно з рівними правами, обов'язками та можливостями. Дуже раджу для перегляду наступне відео:

Тож змінюймо ситуацію! Не мовчимо! Думаємо глобально і діймо локально — так ми забезпечимо ясне, рівноправне і безпечне майбутнє для всіх!

А дівчатам та жінкам хочу побажати знайти своє професійне щастя, отримувати зарплатню на рівні з чоловіками, жити і творити у толерантному суспільстві! А взагалі, бути собою і бути щасливою!

Очікуйте від мене анонсу події «ФЕМкіно» у моєму рідному Кривому Розі! Ми командою готуємо для вас важливу подію, на якій будемо висвітлювати всі ці питання.

Дякую за увагу! Будуємо суспільство з рівними правами, обов'язками та можливостями!