Ми думали що це спринт, але нормально так тримаємо цей кривавий марафон. Але, щоб у нас, нарешті, відкрилося «друге дихання» і ми, якомога швидше, переможно закінчили цю війноньку з «парадом і білим конем», треба переводити економіку на військові рейки і ось як я це бачу, як людина що попрацювала і в волонтерці і в держустановах і в міжнародних структурах. Сподіваюся, мої думки будуть корисні в тому числі лідерам суспільної думки, законотворцям, та можновладцям, що приймають рішення:
1. Зняття мита на товари подвійного призначення в першу чергу автомобілів. Але обов'язкове страхування та проходження ТО після ввезення в Україну. ТО можуть забезпечувати самі страхувальні контори. Транспорт це еритроцити економіки та військової логістики, чим більш незалежною і децентралізованою буде логістика тим краще. Повне зняття мита має також бути на оптику, ПНБ, тепловізори, хімічні грілки, медичні товари тактичного призначення та «медицини катастроф», медичне обладнання для діагностики, переливання крові тощо.
2. Зняття мита та повне сприяння при проходженні кордону запчастин та готових виробів безпілотного класу. Безпілотники зараз є найефективнішим інструментом на полі бою. В кого їх буде більше, в кого вони будуть досконаліші, той і матиме перевагу.
3. Припинення позапланових перевірок організацій що виробляють товари та послуги для потреб обороноздатності держави і взагалі українського бізнесу.
4. Максимальне сприяння гуманітарним ініціативам та організаціям, спрощення отримання свідоцтва про волонтерство та проходженню гуманітарних вантажів. Контролювати діяльність волонтерів мають, перш за все, самі волонтери та стейкхолдери, а не незрозумілі і непотрібні урядові новоутворення.
5. Прийняття закону про відшкодування громадянам коштів, витрачених ними на потреби підвищення обороноздатності Держави та зміцнення гуманітарної стабільності в разі, якщо громадяни зможуть це підтвердити документально, з репарацій від країни агресора. (Якщо хтось не розуміє навіщо такий закон, можу пояснити окремим постом)
6. Спрямування державних коштів в культурному секторі на консервацію та збереження об'єктів культури, створення грантової програми для реалізації проєктів з культурної дипломатії за кордоном та культурного розвитку в Україні.
7. Прийняття законопроєкту про «податкові канікули» на 10 років для критично важливих інноваційних галузей промисловості: виробництво мікрочіпів, виробництво озброєння та оборонних систем, виробництво акумуляторів, виробництво високотехнологічних матеріалів (кевлар, графен, тощо) список можна продовжити...
Буду вдячний за розповсюдження, вподобайки, конструктивні коментарі.
Олександр Заклецький
член клубу
600 днів «Повномасштабки»: військові рейки економіки, або 7 кроків на зустріч перемозі.
17 жовтня 2023 13:22