Це допис з ФБ, коли нам відключили газ без причини.
 
"AT"Львівгаз" сьогодні найбільш неадекватна компанія на ринку надання комунальних послуг, я б сказав найгірша, у Львові принаймні.
А ще підступна і підла. І ось чому.
Приїжджає бригада і перекриває вентиль на 2 будинки, як тільки побачили сусідку, відразу почали поспіхом збирати інструмент і втікати, жодних тобі пояснень-роз'яснень. Один чолов'яга хамовито кинув "утєчка газу" і все.
А де ж ваші стандарти обслуговування, клієнтоорієнтованість? Що там ще ви декларуєте?
Ну добре, я розумію, що ви робите — типу боретеся з боржниками, у 2 будинках їх аж 2. Але це поза законом, хіба ж ні? А як щодо решти, які оплачують Ваші послуги? І так поїдять? Хех...клієнтоорієнтованість.
В кол-центр сусіди дзвонять, але всі ж знають, що це просто трата часу.
Попереджень не було, обстежень не було, актів про несправність мережі не було.
На місці працює поліція.
Всім бобра."
4.10.21

Продовжуючи тему відключення газу для наших будинків в моїй голові запустився невеликий аналіз ситуації. Наша квартира постраждала мало, бо вже давно відмовилися від використання газу. Тому я не заангажований і стараюся подивится на ситуацію з різних сторін.

А вона є дуже цікавою і привідкриває суспільно-побутове життя частини українців.

 

Газ відключили без попередження і без очевидної (для нас причини), фактично сусіди то сприймають, як "банда взяла і відключила".

 

Що робити в такому випадку взагалі незрозуміло. Контактні центри ніяк не вирішують даного питання, Андрій Садовий взагалі наче ні при чому. КУДИ і ДО КОГО звертатися не відомо і швидкий пошук не відповідає на ці питання. Аварійна газу за номером 104 відповідає швидко і там можна поговорити з людиною. Вони кажуть, що подібними питаннями не займаються і це дуже добре подумав я. Але там сказали, що такі невеликі будинки за їхніми уявленнями мають бути як ОСББ і коли вони вимикають газ, то це стає проблемою ОСББ. Відповідно заборгованості швидко погашаються (напевно коштом ОСББ, а не тих, хто заборгував). Але ми не оформлені як ОСББ і наше комунальне підприємство нас мало в носі. Ми вже давно задумуємося над створенням ОСББ, але не зробили це саме з причин проблемних сусідів. Ми цілком свідомі, що вони не платитимуть ні за що і ще їм всі будуть винні. Ось тут перша маленька відповідь, чому в Україні так повільно переходять на ОСББ зі всіма їхніми очевидними перевагами — не дуже хочеться на собі тягнути частину людей, які не хочуть чи не можуть платити за послуги і ресурси, які споживають.

 

В даній ситуації ОСББ постає як цап-відбувайло за те, що хтось не платить за газ, але хіба це в компетенції ОСББ? Не певен.

 

Є завжди невеликий відсоток людей, які не платять по рахунках. З різних причин. І мають борги. В нашому випадку, це 2! квартири. З того, що я знаю в них завжди є борги за всі види послуг (крім Інтернету напевно). Але він то збільшується, то зменшується, вони не є злісними неплатниками, просто не дуже забезпечені люди і платять по можливості. Так було завжди від коли я тут живу. З того що я дізнався то одні мають борг 1500грн, інші мають більше (точну суму не знаю).

 

Але відключені від газу усі квартири і тут варто порахувати. 

 

А що ж отримує Львівгаз з таких маніпуляцій?

 

Борг їм заплатять, бо всім стало дуже незручно, що підставили решту сусідів. Але ця решта зараз фактично на сухпайку, бо приготувати собі їжу можуть хіба в електричному чайнику. Дехто вже увімкнув опалення. В нашому будинку десь половина жильців пенсіонери. Їм вже прохолодно. От і виходить, що споживання газу зменшилося і хтось недоотримує від своїх же дій. Далі виїзд бригади, авто, пальне, паперова робота, пломби — це все витрати і тут напрошується проста відповідь, що витрати і втрати від недопродажу газу більші від боргів з наших двох будинків.

 

Якщо взяти до уваги, що в Україні декілька мільйонів споживачів споживають газ без лічильників, і беруть невідомо скільки газу, а оплачують якусь таксу передбачену на приготування їжі, а втрати в газосистемі, крадіжки і всілякі мутки, то чесний споживач виглядає взагалі, як тєрпіла. Ще й невідомо, як відстоювати свої права без юристів чи зв'язків.

 

З того, що я побачив і почув від сусідів, а вони на диво почали багато спілкуватися, бо проблеми об'єднують, то їх дуже здивував такий підхід для вибивання боргів. Львівгаз себе показав, як неадекватна компанія, яка не вміє працювати з своїми клієнтами. Чому не відключити газ тільки боржникам, зрештою? Те, що вони монополісти на ринку розв'язує їм руки. Якщо би, за словами сусідів, це трапилося в холоднішу пору, то пломбу зірвали б самостійно і охороняли б вентиль. Що ж сподіваюся це скоро вирішиться і супутні проблеми теж зсунуться з мертвої точки.

***

Газ увімкнули через 3 дні. З юридичної точки зору не було причин продовжувати необгрунтоване вимкнення.