Щодо стенограми розмови Трампа та Зеленського.

1) Українці у соцмережах можуть як завгодно висловлювати своє ставлення до підтримки України країнами ЄС.

Володимир Зеленський на кухні у розмові зі своєю дружиною може як завгодно висловлювати своє ставлення до пітримки України країнами ЄС.

Президент України Володимир Зеленський НЕ МАЄ права у розмові з Президентом однієї країни — партнера України, надавати оцінки чи протиставляти РІВЕНЬ ДОПОМОГИ інших країн — партнерів України.

2) Заміна посла України в США.

Президент Зеленський вихваляється, що зняв нашого посла у США та поставить нового.

Відношення між Президентом країни та послами країни — це внутрішня ситуація, яка точно не повинна бути темою обговорення між Президентами двох країн, якщо тільки посол не скоїв якийсь злочин.

3) Про політичну корупцію, в якій зізнався Президент Зеленський, проти якої обіцяв своїм виборцям боротися.

«Внаслідок того, що ми вибороли абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний наш генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною, моїм кандидатом, якого затвердить парламент і який почне роботу на посаді у вересні. Він чи вона з'ясують ситуацію, особливо довкола тієї фірми, про яку йдеться у цьому питанні.» (про компанію «Бурісма» та сина Байдена)

Президент України зізнається у розмові з Президентом США, що:
- має безпосередній вплив на Верховну Раду України в парламентсько-президентській Україні,
- новопризначений Генеральний прокурор є ЗАЛЕЖНОЮ від Президента людиною,
- готовий втрутися у розгляд ситуації навколо КОНКРЕТНОЇ компанії, пов'язаної із сином конкурента чинного Президента США на наступних виборах.

Одне це зізнання у США потягнуло би на початок процедури імпічменту.

4) Оцінка роботи посла іншої країни через власні емоції двох Президентів.

«Окрім того, я би ґречно попросив Вас, чи можете Ви надати нам будь яку додаткову інформацію, це би дуже допомогло у розслідуванні, аби ми вчинили справедливо в нашій країні стосовно посла США в Україні, наскільки я пригадую її прізвище було Йованович. Це дуже добре, що Ви були першим, хто сказав мені, що вона була поганим послом, бо я згоден з Вами на всі 100%. Її ставлення до мене було зовсім недобрим, адже вона захоплювалася попереднім президентом, і вона була на його боці. Вона би не сприйняла мене як нового президента належним чином.»

Президент Трамп в якійсь своїй попередній розмові сказав Президенту Зеленському, що «посол США — погана».
Президент Зеленський пожалівся Президенту Трампу, що «так, погана, бо до мене погано ставиться».

По послу відкрито хоч якесь впровадження в Україні чи США? «Погана» — це просто емоційна оцінка?

5) «Я хотів би сказати, що я теж маю кілька друзів, які мешкають у США. Насправді, коли я востаннє був у США, я зупинився у Нью Йорку біля Центрального Парку, і я зупинився в Trump Tower. Я говоритиму з ними, і сподіваюся, що побачу їх у майбутньому. Я також хотів подякувати Вам за Ваше запрошення відвідати США, особливо Вашинґтон. Водночас, я також хочу запевнити Вас, що ми дуже серйозно займемося тією справою і ми попрацюємо над розслідуванням.»

Президент Зеленський ВДРУГЕ запевнив, що питання розслідування щодо компанії, пов'язаної з сином Байдена, в пріоритеті.

6) А про CrowdStrike варто написати окремо. Перекладачі в стенограмі написали «мегабомба» ("Я хотів би щоб Ви з'ясували, що сталося з тією всією ситуацією в Україні, як кажуть, з Мегабомбою... Я маю на увазі у вас там є один багатій... Також сервер, кажуть він є в Україні.").

Але саме те, що Трамп із Зеленським обговорювали щодо CrowdStrike і є найцікавішим.

(оригінал стенограми — https://www.whitehouse.gov/…/2019/09/Unclassified09.2019.pdf,
переклад українською від Радіо Лемберг — http://radiolemberg.com/…/stenohrama-rozmovy-trampa-zi-zele…)

5d8bd8d07b37f.jpg