Буквально днями я писав щодо значної ймовірності затягування до «Союзної держави» Росії й Білорусі також і окупованих «ЛДНР», і заодно всіх кремлівських маріонеткових утворень.

І вже сьогодні цю ідею було озвучено офіційно – поки на круглому столі в окупованому Сімферополі. Озвучити довірили голові білоруської громади Криму Роману Чегринцю.
--
 «Я бы на месте ДНР и ЛНР рассмотрел возможность подачи заявления, если не на вступление в Союзное государство, а не в состав России, то, как минимум, получил бы статус наблюдателя — там такая процедура есть. И с этого начать вопрос легализации народных республик. Мы уже видим, что первый этап, довольно сильный шаг сделал наш президент, подписан указ о том, что ДНР и ЛНР получили право работать на внутрироссийском рынке точно так же, как субъекты Российской Федерации, участвовать в гостендерах, иметь все те же права и обязанности, которые имеют предприятия из самой России.

Да и в целом, площадка Союзного государства в перспективе может стать объединяющей... Следующим этапом это могут стать не только понятные союзники, как Казахстан или Киргизстан, менее понятные, как Армения и Узбекистан, но и какие-то непризнанные объединения, как та же Абхазия, Осетия, Приднестровье и прочее. В принципе, это может стать определенной площадкой для сбора земель русских
--
Суто формально варіант дійсно виглядає більш перспективним і менш проблемним з точки зору міжнародного права: „Це не Росія поглинула території, відірвані від незалежних держав, і цілі держави – це вони всі разом з'єднуються в Союзну державу, тож і відповідальність на всіх“. Але Захід навряд чи погодиться отак просто заплющити очі на фактичні процеси і зобразити довіру до формальних заяв. Як і Туреччина.

Санкціями битимуть точно „не по паспорту“, а по Кремлю і по його маріонеткових режимах. Причому ще в процесі, а не за підсумками „об'єднання земель“. Бо Захід за 30 років встиг оцінити переваги глобальної геополітики без СССР. А рішення Путіна однозначно засвідчили, що з „нового СССР“ третього полюса, щоби врівноважити Китай, не вийде. Тільки ще одне джерело небезпек і ускладнень.

Але ідеї, як бачимо, дійсно є. І багато хто вважає їх дуже перспективними і хитрими.