Блінкен ще не доїхав, а вже запущено тези про його підступні плани щодо Зеленського

==

З'явились чутки щодо настроїв на Банковій перед завтрашнім візитом Блінкена: там нібито чимдалі більше переконуються, що повідомлення в західних ЗМІ про ескалацію ситуації на наших кордонах скеровані на створення паніки серед інвесторів і на економічний крах. І все це задля того, щоб примусити Зеленського погодитись на невигідні для України умови «примирення» — бо це складник якоїсь таємної великої домовленості Байдена й Путіна: «В Зеленського кажуть, що вони в шоці від такого цинізму і двоєдушності Байдена і його адміністрації», — нібито заявило неназване джерело в МЗС.

Мовляв, за теперішніх умов ескалація – не настільки велика проблема (цікаво, чий саме полководчий геній позначився в цьому шапкозакиданні?), щоб іти на невигідні поступки Росії. Великого наступу все одно не буде. А от якщо інформаційна кампанія Америки послабить економіку до того, що обрушиться гривня, — от тоді буде реально тяжко.

Також запущено оригінальну версію щодо причин падіння гривні. Не «психологічні чинники», як вже заявив НБУ, а ціла теорія змови. Винен, виявляється, підступний Захід. І гривню теж він обвалює – щоб нашкодити Зеленському і змусити його до чергових непопулярних рішень. Такий креатив не впізнати складно.

При тому сам Блінкен вже встиг закликати Москву в сьогоднішній телефонній розмові з Лавровим до «деескалації напруженості, пов'язаної з нарощуванням російської армії в Україні та поблизу неї, що викликає глибоку тривогу». Жодних ознак умовного «Мінську-3» не спостерігається – принаймні, поки.

Взагалі складно з прогнозами щодо тем для обговорення Блінкена і Зеленського, тим більше практично одразу після таємного візиту 12 січня директора ЦРУ Бернса. Серед іншого, цілком можливий і розгляд питання Порошенка: з наголошенням, що в такий важкий момент не до політичних переслідувань, Зеленський і його офіс мають бодай тимчасово облишити жорстку риторику. Можливо, через наявність якихось домовленостей п'ятого президента з іноземними партнерами, а можливо – через якісь конкретні відомості в США про масштабну загрозу від Росії.

Але ймовірний наступ РФ точно має обговорюватись. Як і стратегічні плани Києва – закономірно, що союзникам бажано знати таке. З останнім традиційно буде проблема: в Зекоманди стратегій як не було, так і нема, і не тільки щодо питання окупованого Донбасу і війни з Росією.

А загалом тенденція позначена доволі насторожлива: мовляв, Зеленський, якщо йому не заважати, Росію від кордонів відкине, ні на які поступки не погодиться, економіку штовхне вгору, гривню теж... Але в тім і річ, що йому критично заважає Захід в цих подвигах в ім'я України.

Взагалі настрої щодо «поганого і підступного Заходу» напередодні візиту держсекретаря – це дуже недобре. При тому, наскільки наша безпека, в тому числі енергетична і економічна, залежить саме від Америки.