Лукашенку все ж не все одно — він досі намагається балансувати і зображувати «демократичного президента», а не лише «авторитарного диктатора». Для чого знов вигнав на публіку ув'язненого журналіста Протасєвіча.
--

Особистого інтерв'ю Протасєвіча із заявою, як він поважає Лукашенка, виявилось недостатньо — тепер його раптово вивели на брифінг білоруської влади (Департамент авіації Мінтрансу, Слідчий комітет, Міноборони, прикордонники та «інші релевантні спікери»). І Протасєвіч з широкою, хоч і трохи кривою, посмішкою доводив, що залишки синців — від «стяжок», використаних замість кайданків, а так «Я хочу сказать, что прекрасно себя чувствую. У меня отличное настроение. У меня нет никаких жалоб. Если кто-то сомневается, то я готов пройти любую независимую медицинскую экспертизу».

Так, раніше з'являлась інформація, що Лукашенко особисто зламав Протасєвічу ніс — бо після візиту Лукашенка до СІЗО туди для огляду відправили фахівця з клінічного медцентру Управління справами президента. Але насправді, щоб зламати людину, геть не обов'язково ламати їй ніс — достатньо, скажімо, озвучити через білоруських і російських спікерів (в тому числі представників Кремля — куди вже вище?) намір «відправити до ЛДНР», «щоб поніс відповідальність». А про такі перспективи для Протасєвіча говорили багато, часто і зі смаком. А ще ж є його дівчина. І батьки. А як «полегшений варіант» публічно було озвучено намір «запросити на допит до Білорусі представників ЛДНР». Тобто, ламали Протасєвіча якісно і зі смаком — не дивно, що це швидко вдалось.

Окремий неприємний момент. Від режиму Лукашенка ніхто і не сподівався іншого. А от те, що на брифінгу і після появи Протасєвіча, нехай і несподіваної, лишився повен зал журналістів — от це вкрай аморально. Пішов після появи «в'язня КГБ», котрий «очевидно перебуває під примусом», хіба представник ВВС. Всі інші взяли участь у виставі «звичайний брифінг зі звичайного приводу». І цим активно підіграли режиму Лукашенка.

А це ж ніби колеги журналіста Протасєвіча. Ніби ж мали виявити солідарність якусь. А по факту хіба деякі представники команд опозиційних ЗМІ публічно оголосили, що «не вважають Протасєвіча зрадником», як того переконують в КГБ. І всіляко підтримують.
--
Загальний висновок з цього брифінгу: Лукашенку все ж не все одно. Він досі пробує створити для зовнішніх спостерігачів подобу «законних процесів в демократичній державі», де ніхто нікого не катує, не існує політв'язнів і все невдоволення владою цілком вкладається в звичайні демократичні рамки. На допитах же дійсно поки так і не було «представників ЛДНР».

Отже, санкції і перспектива тотальної ізоляції сприймаються Лукашенком як реальна загроза для його режиму. І він пробує балансувати між звичним амплуа диктатора і роллю цілком придатного для діалогу політика.