«Лідер ДНР» Дєніс Пушилін (екскерівник МММ колись в Донецьку) заявив про бажання вступити до лав російської провладної «Единой России».

Якраз 2 місяці лишилось до вересневих виборів Ґосдуми РФ. Адже хорошого багато не буває: дозволили всім «донбаситам», що отримали російські паспорти, хоча й з «недореспубліканською пропискою», голосувати на виборах — варто і лідерам терористів підігнати офіційний політичний статус.

«Представник „Единой России“ в ЛДНР» — цілком собі непоганий статус. Особливо на тлі вимог до України не просто «реалізовувати Мінські домовленості», а «діяти згідно з формулою Штайнмаєра» (вибори на окупованих теренах ще до того як).

Ну от: виберуть голову донецької «Единой России». Щоб той утворив фракцію «Единая Россия» у Верховній Раді України. А що не так?

Оцініть послідовність. Путінська ідіотична стаття з публічними територіальними зазіханнями щодо України. Офіційний дозвіл «населенню ЛДНР» з паспортами РФ обирати депутатів до Ґосдуми. Оце залучення до партії влади РФ головних терористів. Путін явно не має якихось серйозних намірів дійсно використати «3-6 місяців», надані Байденом, для «демонстрації готовності Росії вести адекватну політику».

Він з більшою ймовірністю демонструватиме силу неадекватної ядерної держави зі 110-тисячною армією на кордонах України.

Зауважте: буквально щойно почалась зустріч Джо Байдена і Ангели Меркель у Вашингтоні. В ході якої однозначно обговорюватимуться передусім проблеми, що створює світу Путін. І навряд отака показова легітимізація терористів як російських «представників партії влади» і майже держслужбовців буде проігнорована. Як і територіальні зазіхання в статті.

Є шанс, що отакий контекст спонукає Байдена активніше схиляти Меркель відсунути всі питання, пов'язані з Росією, вбік і лишити їх вже її наступникам у владі (вибори до Бундестагу будуть також у цьому вересні, лише на тиждень пізніше від виборів до Ґосдуми РФ).