На ілюстрації — не спрут, а столична агломерація, десь так мільйонів на 5,2 мешканців — те, яким бачать Київ спеціалісти в наступні 20 років, до 2040-го.

5e273b843bc40.png

З лютого – тобто, вже за десять днів – починається громадське обговорення проекту нового Генплану Києва — власне для отакого майбутнього Києва. Як частину Генплану розроблено і проект нового історико-архітектурного опорного плану міста (це в сенсі, що забудовникам чіпати не можна в жодному випадку, за будь-які гроші і на підставі будь-яких угод) – і його теж оприлюднено для громадського обговорення.

Треба буде глянути, що там зі статусом гірки Крістера, а заодно – з межами скверів і парків. І зі статусом території ботанічного саду. Бо офіційно затверджений Генплан з чіткими межами зелених і рекреаційних зон – це дійсно надійна основа для судових позовів проти любителів втирцнути котедж прямо посеред стадіону, дитячого майданчика, дендрарію чи просто скверу.

Ми вже втратили частину історичної забудови – серед іншого, і через відсутність чітких правил гри: де, що, як і кому саме можна будувати, зносити, перебудовувати. Затверджений повноцінний Генплан столиці дасть шанс припинити знущання над найціннішими складниками образу Києва. Ну і нарешті якось поставить процес розбудови в чіткі межі вимог до сучасного мегаполісу – передусім в плані комунікацій і соціальної інфраструктури.