У теперішньої української влади були факапи. Були епічні факапи. Були факапи міжнародного масштабу. Але історія з викраденням, а тоді зворотним... «вкраденням»? «віднайденням»? судді Чауса, здається, виведе факапи на новий, раніше недосяжний рівень.

Чаус — це вже спаскуджені стосунки цієї влади з Молдовою (але не України — що наокремо вже неодноразово встигла підкреслити президент Майя Санду). Це вже питання і «серйозне здивування» західних партнерів щодо дивних методів українських офіційних органів. А тепер це ще й конфлікт за того нещасного одного Чауса між СБУ і НАБУ.

Пишуть, що в Баканова наказ не віддавати Чауса НАБУ. Але директор НАБУ Ситник (в котрого теж факапів не бракує, один статус офіційного корупціонера чого вартий) розуміє, що Чаус — його золота карта. І відступати не буде. А ми всі пам'ятаємо, що НАБУ і персонально Ситник мають статус «священної корови» від наших західних партнерів. Суто тому, що ті сподіваються бодай за допомогою НАБУ якось почати скорочувати з астрономічних до більш приземлених масштабів українську корупцію.

Так, я в курсі, що за всіма скандалами вже мало хто пам'ятає, для чого створювалось НАБУ — що в теорії це мав бути такий спеціальний незалежний орган, котрий пачками би трусив і саджав крупних корупціонерів передусім з держслужбовців. Не склалось. Принаймні, з посадками (бо може когось і «трусили», але геть не для публіки). Тому суддя Чаус з банками грошей — це прекрасний момент для реабілітації НАБУ. Але ж СБУ...

Здається, найбільші ентузіасти вже відкрили тоталізатор: хто кого перший вкладе писком до ґрунту: НАБУ чи СБУ. І якщо конфлікт відомств дійсно дійде до отакого, то західні партнери, що лобіювали Ситника, однозначно втрутяться.

І отоді факап з Чаусом набуде вже епічних міжнародних масштабів. Причому буквально ж напередодні запланованої зустрічі Зеленського з Байденом, котрий і вимагає сприяння незалежності НАБУ! Якось перспективи тієї зустрічі стають чимдалі туманнішими...