Авторський фільм «Україна — храм мого серця»
У жовтні в столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) з великим успіхом відбувся прем«єрний показ авторського повнометражного художнього фільму Юлії САК та Ольги ТИЧИНИ-ЯНОВСЬКОЇ „УКРАЇНА — ХРАМ МОГО СЕРЦЯ“. Актуальна, украй зворушлива, людяна, романтична й водночас трагічна постановка, створена на студії „Золотий Фенікс«, не залишить байдужим нікого.
Психологічна драма розкриває душевний стан людей, які живуть у тилу. Дія розгортається в перші дні повномасштабної російської воєнної агресії проти України. Як художній прийом у картині використано образи минулого — часів Київської Русі — і сьогодення, що переплітаються. Деякі сцени відзнято за реальними подіями. Тут можна побачити й документальні кадри.
Авторки сценарію та режисерки-постановниці — Юлія САК та Ольга ТИЧИНА-ЯНОВСЬКА.
Ролі виконують досвідчені актори та актори-початківці: Аліса АНІСІМОВА, Ніна ВОЛКОВА, Олександр ГОНЧАРЕНКО, Валентина ГОРБЕНКО, Олександр ДАШКЕВИЧ, Євгенія ЗЕНЮК, Анна КИСЕЛЬОВА, Віктор КОНЬЯКОВ, Віктор КРИВУША, Марина ЛОБОДА, Тетяна ЛОЗИНСЬКА, Людмила МАРЧЕНКО, Олександр МЕЛЬНИК, Валерій НЕСТЕРЕНКО, Наталія САВІНА, Юлія САК, Катерина СИНИЦИНА, Ольга УГНІВЕНКО, Юрій ШЕВЧЕНКО, Ксенія ШКУРКА та інші.
У стрічці задіяні й зовсім юні актори: Ліза МЕЛЬНИК, Владик РОГУЛЬКО та Поліна ТУРЦЕВИЧ. Створити складні психологічні образи їм також удалося блискуче.
Аранжування: Ian ZALMAN.
Музика Юлії САК.
Власне, інструментальна музика посідає у фільмі особливе місце, ніби виступаючи дієвим персонажем, стаючи невід'ємною частиною сюжету. Дивовижні, неймовірно красиві, проникливі симфонічні мелодії композиторки Юлії САК створюють особливий настрій під час перегляду. Етнічні пісні заспівав лірник Олександр ГОНЧАРЕНКО. В одному з епізодів можемо почути барда Євгенію ЗЕНЮК. Також тут прозвучали душевні солоспіви в авторському виконанні Ольги УГНІВЕНКО.
- Світове кінематографічне мистецтво завжди було джерелом ідей і натхнення для українських митців. У період нинішньої війни вітчизняне авторське художнє кіно стає ще одним засобом героїчної боротьби проти рашистських нелюдів. Зокрема, кінематограф допомагає нам зберегти національну ідентичність і культурну спадщину, розповісти світові про Україну — нашу історію, культуру й сьогодення, - вважає акторка, композиторка, співавторка сценарію та співрежисерка-постановниця, заслужена артистка України Юлія САК.
Українські кінематографісти через кіно висловлюють власні думки, виражають емоції щодо трагічних подій, які переживає країна. Авторки фільму намагалися документувати реальність, глибоко досліджувати стан людської душі: справжнє кохання, надії на краще, переживання й прагнення за часів невизначеності, спогади про щасливе мирне життя. Любов до рідної землі та свого коріння, стійкість духу переважної більшості українців ніби закликає всіх до роздумів про буття в широкому розумінні цього слова.
Справді, у контексті сучасних викликів, що стоять перед нами, стрічка „Україна – храм мого серця“ нагадує про нагальну необхідність збереження гуманітарної спадщини і національної ідентичності. Авторський підхід Юлії САК та Ольги ТИЧИНИ-ЯНОВСЬКОЇ занурює глядача у світ людей, які, незважаючи на певну відстань від фронту, щодня й щоночі відчувають тягар війни на собі. Адже в тилу відбуваються постійні повітряні тривоги, а відтак — обстріли та руйнування.
Провідна ідея фільму – життєствердна, непереборна віра в торжество нашої праведної Перемоги. Таке кіно є важливим культурним документом, що порушує питання людських почуттів у страшні часи. Від початку воєнних дій в Україні тил став місцем, у якому люди намагаються впоратися з болем, горем, утратами, невпененістю в завтрашньому дні, розгубленістю, страхом...
Як і планувалося, картина вирушила в кінотур Україною та закордонням. Уже відбулися покази для широкої публіки в Австрії (Відень), Туреччині, Україні (Київ). Тож неодмінно передивіться в кінотеатрі Вашого міста авторський художній фільм „Україна – храм мого серця“. Подаруйте собі яскраві враження, слід від яких назавжди залишається в душі!
Дякую всім, хто брав участь у створенні цього прекрасного кіно! Бажаю подальших творчих злетів задля процвітання нашої рідної України та української культури. До нових зустрічей із новими мистецькими проєктами!
Юлія ОМЕЛЬЧУК