«Гаврюша Обізянов. По нашим даним, якщо будівництво не наєбнеться зараз – воно обов'язково наєбнеться в наступному кварталі.
Степан Срака (налякано). І шо тогда будєт, Гаврюша?
Гаврюша Обізянов (спльовує). Тюрма на хуй!»
Піздєц, Лесь Подерв'янський
 
Цікаві новини надходять про один з проєктів Загальнодержавної космічної програми України на 2021-2025 роки. Відомий ̶а̶̶с̶̶т̶̶р̶̶о̶̶ ̶̶а̶̶л̶̶к̶̶о̶ космонавт і за сумісництвом Міністр стратегічного надування щік України Олег Семенович Уруський повідомив сьогодні (19.10), що будівництво стартового комлексу під ракету Циклон-4М в провінції Нова Скотія почнеться вже цього року, бо вирішені всі бюрократичні питання.
 
Скріншот поста Уруського
 
06.10 президент та СЕО компанії Maritime Launch Service Ltd., яка реалізує цей проєкт, Стів Матьє зустрічався у розташованому неподалік майбутнього космодрому містечку Гайсборо з місцевими стейкхолдерами. На цій зустрічі він сказав: "If you"re looking for the launch date, I"m targeting the end of 2023. That"s the 18 months of construction, that"s six months of commissioning to be able to get there. Will I be able to break ground tomorrow? No. Do I want to break ground tomorrow? Yeah. But that capability isn"t there because we need that partnership with the province to be able to get there." Спеціально для професіоналів Міністерства загального піздєжу навожу переклад: "Якщо вас цікавить дата запуску, я розраховую на кінець 2023 року. Це 18 місяців на будівництво, це 6 місяців на введення в експлуатацію, щоби цього досягнути. Чи зможу я розпочати копати вже завтра? Ні. Чи хочу я розпочати копати вже завтра? Так. Але ця можливість відсутня, бо нам потрібна співпраця з провінцією, щоби цього досягти."
 
08.10 Департамент навколишнього середовища і зміни клімату провінції Нова Скотія повідомив, що "To date, five of the 20 items that are required to be satisfied prior to the project starting have been provided to the department. One is deemed complete, and four others are in progress. The company has indicated that they are committed to complying with the environmental assessment approval requirements." Тобто, з 20 вимог, які треба задовольнити до початку будівництва, до департаменту подані документи лише щодо 5, з них лише 1 дотримана повністю. Нагадаю, що компанія Maritime Launch Services Ltd. була створена у 2016 році спеціально під цей проєкт і перший дозвіл від департаменту навколишнього середовища отримала у червні 2019 року.
 
Про це 13.10 написало місцеве канадське видання. Видання Ars Technica у огляді від 15.10 взагалі пише, що "A primary tenant has yet to be identified for the commercial launch facility."
 
Тому можливий один з наступних варіантів:
1. компанія Maritime Launch Service Ltd. за 6 робочих днів з 8 по 19 жовтня повністю виконала 19 з 20 вимог Департаменту навколишнього середовища і зміни клімату провінції Нова Скотія, надала всі необхідні документи, а співробітники цього департаменту встигли їх прийняти, перевірити і затвердити;
2. канадські журналісти наклепують на українську космонавтику і всі вимоги дотримані;
3. президент та СЕО компанії Maritime Launch Service Ltd. Стів Матьє ввів в оману Міністра з питань "бути чи не бути?" Олега Семеновича Уруського;
4. міністр з питань стратосферного польоту фантазії Олег Семенович Уруський щось не так зрозумів (мабуть, перекладачі схибили);
5. міністр з питань споживання продукції лікеро-горілчаної промисловості Олег Семенович Уруський нахабно нам напиздів.
 
Що з цього більш вірогідно — вирішуйте самі.