Як показала ця зима — війна для цивільного населення — це крім обстрілів і руйнувань також означає відключення електрики, а разом з електрикою часто-густо і відсутність мобільного зв'язку.

Для жителів окупованих територій війна також означає контроль російських загарбників за доступом до інтернету і дефіцит інформації.

В такій ситуації мало б отримати друге дихання радіомовлення на середніх хвилях. Передавач, що мовить на сотні кілометрів. Для прийома сигналу вистачить лише приймача на батарейках. Сигнал практично неможливо заглушити. Передавачі на середніх хвилях були включені у лютому 2022 року. Але у 2023 вони вже не працюють. Через те, що немає грошей, а в деяких випадках через те, що передавачі і антени знищені внаслідок обстрілів російських окупантів. Або через те, що передавачі старі і просто вже вийшли з ладу.

Війна триває вже з 2014 року.

Скільки за ці 9 років в Україні з'явилося нових передавачів для мовлення на середніх хвилях?
Відповідь — 2.
Один ще 2017 року був переданий США для мовлення Українського радіо на Донбас на частоті 837 АМ.
Другий передавач наша організація купила за підтримки посольства США в 2020 році. Цей передавач на 648 АМ стояв на Чонгарі. І був вкрадений росіянами у березні 2022 року.
 

Чому за стільки років від чиновників так і не було ініціативи щодо купівлі чи пошуку таких передавачів?

Я розумію — світ тіктоку, ютубу і т.д. — це все чудово — капасіті, імпакт, шерінг, паблісіті, емейзінг, і т.д.
Але коли вимикають світло у тебе є лише можливість слухати радіо на батарейках.
 

Нагадаю лише, що тільки з Придністров'я росія поширює сигнал одразу на двох частотах — накриває практично всю територію України.