В Европі  були два центри влади : Священна римська імперія має світську владу, а Папа – релігійну. Відбувається боротьба між ними  за : повноваження для  Папи  впливати на вибір чергового імператора з поміж наявних претендентів  та навпаки – новообраного Папи без впливу діючого імператора  небуде. В запалі цієї боротьби обидві сторони прогавили події в ряді територій, коли світська та духовна влада опинилася в  одніх руках. І Мартін Лютер  прискорив процеси реформування.

Петро перебував на протистанських територіях !

Ситуація на момент його реформ була така : Північна війна (1700-1721) завершилася перемогою та виходом до Балтійського моря

Важливо!  Наближена та обласкана ним особа, Іван Мазепа,кавалер ордена Св.Андрія Первозданного №2  що контролював територію України  був чи не одним з п'яти самих впливових осіб в державі. Питання: чиму він підтримав Швецію ?  Припускаю, що він зрозумів перспективи для України, як території та ресурсу у складі  трансформованої в московію золотої орди. Коштом України  Петро буде розширятися та розбудовуватися і цим спустошить, знищить наш народ.

Орда зради не вибачає. Батурин.   І є можливість порівняти : Батурин (листопад 1708 року)  Буча (березень 2022року)  Що змінилося в принципах  з часів золотої орди ?  НІЧОГО!

Реформи Петра відбуваються. Як?   З якою метою та що залучено, задіяно для їх реалізації ?

Стара,діюча столиця для всіх назавжди асоціюється  як улус  орди.

Тому нову столицю, як кажуть,з чистого листа,  закладають в гирлі р.Неви

Як московський улус використовує ресурси підкорених територій ? Будується нова столиця. Можна запросити умільців і вони без жодного цв'яха збудують тереми, як в Кіжах чи ще кращі. Чи майстрів, що з екологічно чистого матеріалу можуть злітити чотирі півня для оздоблення іншого мосту,поряд з Аннічковим. Ні гнали каменярів звідти, де кам'яне будівництво було. Це наші майстри і майже всі вони не повернулися. Сваї та кістки – ось чим гатили болото для проспектів нової столиці.

Територія московії населена в переважній більшості тими, хто до православ'я  відношення немає. Офіційно  оголосити її державною, Петро не може, бо автоматично очолить каганат.

На той час визначення «рівноапостольний»  вже кануло у минуле. Залишились  тільки зображення нашого князя та княгині з гербом-тризубом на фресках  у Ватикані.

У Петра вибір : католицизм чи православ'я ?  Хрещення рухалося з наших,Українських, земель.  З монастирів  з Києво-Могилянської академії. Все духовенство  було від нас.

Так Петро зробив офіційною  релігією своєї держави наше православ'я. Байдеже,що 90% населення були не християни взагалі.

Православ'я давало можливість поєднати в одній особі світську та духовну владу.

Ліквідував московську патріархію та створив синод.

З «подачі» Феофана Прокоповича  прийняв титул  «імператор». Феофан – українець. Був наближеним до кола І.Мазепи,відносився до інтелектуальної еліти України. Мав непростий життєвий шлях і врешті-решт зробив свій вибір на користь московського улусу. Система його оцінила, прийняла і він став надійною опорою самодержця  при цьому очоливши Синод і фактично одноосібним керівником духовної влади імперії.

Для контрасту : Феофан в роки розквіту Рейху, як українець  міг стати  поліцаем в рідному селі чи очолити церковну громаду. Але стати позаштатним радником гауляйтера -  ні.

По факту, Петро 1,  став ханом золотої орди, що від тепер велично та гордо  називалася – російська імперія.

Використавши наше православ'я, було б дивно  відмовитися від історичного спадку Киівської Русі.

Імператор діяв рішуче в цьому напрямку. Якось пожежа сталася в Києво-Печерській лаврі.В книгосховищі.

Інші імператори підхопили естафету і почали вилучати стародруки та вивозити їх.

Заснували таємне товариство і почали «з'являтися» документи,рукописи,хронічки. Це вал фальсифікати був замовлений на державному рівні і до його виготовлення були залучені дуже  розумні особи. При солідному фінансуванні та персональному контролі імператорського двору.

В1917 році була проведена ротація верхніх щабелів влади і московський улус змінив камуфляж.  Це не імперія! Це держава робітників та селян і тільки жменька полум'яних революціонерів  трохи покерує, доки не відбудеться світової революції. (Мрія чингізів  дійти до останнього моря.  Совпадєніє ?  не думаю!)  Тепер черговим  камуфляжем для орди буде марксизм-ленінізм.

Тому в Нюрнберзі в залі суду суддями були ті, хто мав  сидіти  гуртом з підсудними на одній лавці.

В наступному матеріалі я спробую пояснити чому не потрібно реанімувати ідею «Ери милосердя», а зосередитися на концепції «Ера справедливості» і як на теренах путінської росії проглядаються ділянки золотої орди.