Золота орда.як держава, почала активно, розширювати свою територію. Часто, без використання зброї, бо завжди спочатку, перед вторгненням, пропонувала добровільно долучитися в якості адміністративної одиниці, чи військового підрозділу. Це успішно спрацьовувало тоді. В наш час – колоборантів теж повно.  Давні принципи орди дієві і сьогодні.

Князь Олександр (невській) отримував ярлик на керування територією.

Екс-канцлер могутньої європейської держави отримує ярлик на керування фінансовими потоками.

Сам принцип лишається незмінним. Інше значення немає, як то : перший для захисту тягав броню на собі, другий захищає тіло у броньованому лімузині. Обоє. По своїй сущності  – підстілки орди.

Цент управління завойованими територіями, де зараз проживаємо ми, розташовувався в районі нижнього поволжжя. Тут важливо відмітити, толерантне ставлення золотоординського керівництва  до всіх релігій та їх пастирів, але, перед розпадом цієї держави її верхівка активно переходила до ісламу. А вся еліта в контрольованих ордою улусах, була тісно пов'язана між собою ментально, як одновірці  і безумовно, родинними зв'язками.

Зник центр керування золотою ордою в поволжжі! Ну то й що ? Тепер білокам'янна живе та процвітає по успадкованим, надійно сформованим та дбайливо переданими «понятіями».

Петро (перший) отримавши у власність кремль був пригніченим та заклопотаним такою обставинию, що на кожне державне св'ято (чергову річницю перемоги у куликовській битві)  ветерани останньої завжди носили транспаранти з написом :

  «Да здравствует московський улус!  Самыйзолотоордынский улус в мире!»

З цим треба було щось робити! Він шукає рішення, отримує поради від думских дияконів і  рушає в мандри.

Домінує думка, що цар вирішив особисто навчитися будувати кораблі і навіть працював на верфі.

Справа в тому,що в европі  відбулися кардинальні зміни в частині державотворення. Саме  це і цікавило Перта. А корабельна справа – то радше  операція прикриття.

Що з'ясував.що зрозумів та з чим повернувся до рідного  улусу цар Петро?

Далі буде…