«…Тож у нас ще все попереду. Все тільки починається. Противник уже зараз запускає на місяць понад півтисячі „шахедів“ по Україні, а будуть — тисячі. Будуть тисячі крилатих ракет і сотні балістичних. 

Жодна система ППО, тим паче наша, не впорається з цією навалою. Як і в роки Другої світової війни, найефективнішим засобом боротьби з крилатими бомбами Фау-1 виявилися англійські бомбардувальники, які знищували пускові установки і бомбили заводи, на яких вони вироблялися. 

Шахеди виробляються в Єлабузі, Ланцети робляться в Іжевську. Це дуже далеко. Але трапляються часом неймовірні речі...» — пише Юрий Касьянов.

Згоден з Юрієм. Але нажаль самі ми на це не спроможні. Скільки не казали про стратегію перехіда економіки на військові рійки, цього не сталось. А західні партнери, навіть якщо продовжать допомогу, не дадуть згоду на сіметричну відповідь своєю зброєю по терріторіі РФ. Крім того впевнен, що найбільші військові підприємства в Єлабузі та Іжевську росіяни вже встигли захистити РЕБами та ППО.

Но не обовʼязково симетрично відповідати, можна і асиметрично. Наприклад по газосховищам, нафто та газопроводам, нафтотанкерам, та іншим обʼєктам, що підтримують їх «потоки». 

Бо досі необмежені гроші на те, щоб нас вбивати — саме звідти. В минулому році вони отримували десь 1 млрд у день (!) з продажі углеводородів, зараз менше, але теж дофіга. І загальний бюджет РФ на порядок вище за український. 

Тому тількі нестандартні дії можуть нас врятувати. Бо гібридна війна може бути в сотні і тисячі раз ефективніша по співвідношенню витрачене/досягнуте. 

І ми це нажаль на собі бачимо, коли декілька десятків (!) поляків через російський ланцюжок фінансування (доволі мізерного в порівнянні з наслідками) дуже технологічно скористались зміною урядової коаліції в Польші, заблокували наші кордони і зазнають многомільярдні збитки воюючий і стекаючій кровью Україні. І закладають бомбу під економіку України на роки вперед, бо к військовим ризикам для покупців нашої продукції додались ще логістичні. І це велика біда для експортерів. 

Тому тримаємо фронт, але усвідомлюємо, що перемогу наближають саме асиметричні дії, ніяких правил, креатив та неймовірні ідеї в купі з сучастними технологіями. Знаючи лють українців, впевнен, що їх у нас вдосталь. Вистачило б яєць у влади на те щоб дати на них згоду, замість того, щоб змагатись з росіянами кількістью гарматного м'яса…