Світовий досвід показує, що індустріальні парки – це потужні джерела надходжень до бюджету, нові робочі місця, залучення інвестицій та розвиток промисловості. Регіони, де є такі економічні зони, практично завжди багаті й успішні. Тому створення індустріального парку в Гостомелі, це шанс для нас всіх. Звісно, ОТГ не перетвориться відразу на Силіконову долину, але ж цілі мають бути амбітними!

Треба сказати, що на Київщині вже діє 7 таких і ще кілька будується. Містечка та селища конкурують за інвестиції і нам треба не проґавити цю можливість.

Перший в світі індустріальний парк створив англійський фінансист Ернест Тера Хоолі в 1896 році. Він придбав 10 га землі, проклав всі комунікації, підвів дороги і почав пропонувати в оренду ділянки. Так з'явився Trafford park в Манчестері. У 1910 році саме тут розмістив свій завод Генрі Форд, а до 1920-го року понад 300 американських компаній відкрили свої представництва і виробництва.

Промислові парки досить популярний вид організації виробництва в усьому світі. Такі світові компанії – лідери як Tesla, Apple, Microsoft, Bridgestone, Liebherr, Toyota, Yamaha і багато інших використовують їх для виробництва товарів і розробки нових технологій. Наприклад, в США створено вже понад 400 індустріальних парків, в Німеччині – 200, в Чехії – 140, Польща за останні 25 років створила понад 60 парків.

В Україні розвиток таких економічних зон почався лише у 2012 році. Старт цьому дав законопроект «Про індустріальні парки», в якому вказано, що індустріальний парк це – облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої її учасники можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.

Коротко кажучи, це таке місце, де вже все готове для відкриття бізнесу і чекає інвесторів.

В першу чергу це майданчик, де можна швидко розмістити виробництво – тобто можливий швидкий монтаж будівель та устаткування. До такого майданчика повинні бути підведені комунікації – електрика і газ, вода і каналізація, автомобільна дорога та часто залізниця.

Друга складова – юридична. Компанії практично не стикаються з бюрократією. Юристи індустріального парку повинні позбавити її від всієї паперової тяганини з оформленням оренди, дозволами на відкриття виробництва, усіма іншими непрофільними питаннями.

Важлива і привабливість для клієнтів потенційних орендарів – це третина успіху індустріального парку. Під'їзна дорога повинна бути приємною вулицею, із парковками, громадським транспортом, озелененням, стануть в нагоді й вело доріжки.

Ну і четверте – гарна інфраструктура для перебування людей. Це не тільки кав'ярні та кафе-їдальні, а й всілякі об'єкти загального користування – від конференц-залів і шоу-румів до спортзалів і ... дитячих садків. Якщо на території немає шкідливих виробництв – чому б батькам не дати можливість віддати дитину в дитсадок біля роботи?!

Відповідно, щоб забезпечувати життєдіяльність такого комплексу, теж потрібні будуть працівники – кухарі, офіціанти, водії, продавці, прибиральники… Тобто це має бути такий центр, своєрідне ядро в житті ОТГ, яке даватиме поштовх для розвитку інших великих та дрібних бізнесів. Виникне конкуренція за кваліфіковані кадри, а значить, виросте й рівень зарплатні у мешканців Гостомеля.

Разом муніципалітет і бізнес можуть зробити проєкт більш привабливим. І регулювати, хто «заходить» в проект – за галузями, розміром компаній та іншими параметрами.

Що отримають мешканці Гостомельської ОТГ, коли на території громади запрацює індустріальний парк?

Збільшаться надходження до місцевого бюджету. А це означає, що покращиться стан шкіл, лікарень, садочків – всіх установ, які фінансуються з бюджету ОТГ.

Будуть створені нові високооплачувані робочі місця для мешканців ОТГ та прилеглих районів. Спираючись на досвід країн Центральної та Східної Європи в межах середнього за розмірами індустріального парку може бути більше 1000 робочих місць. А в перспективі, з розвитком парку, і до кількох тисяч нових робочих місць.

Підвищаться соціальні стандарти життя мешканців міста та регіону.

Пожвавиться ділова активність в регіоні й це стимулюватиме суміжні галузі.

Розвиватиметься малий і середній бізнес в контексті розвитку торгівлі та сфери послуг.

Я ініціатор створення індустріального парку в Гостомельській ОТГ і один з тих фахівців, хто найбільше знає про їх діяльність та специфіку.

Гостомельській громаді для швидкого економічного зростання дуже потрібний індустріальний парк. І цей проєкт передбачений в стратегії розвитку громади. В перспективі він має позитивно вплинути на економічний розвиток ОТГ.

Наші люди працюватимуть вдома і отримуватимуть зарплату європейського рівня. Це головне завдання – створення нових робочих місць. Податки, які будуть сплачуватись підприємствами, йтимуть у громаду і працюватимуть на людей.

Звісно, що мешканці турбуються, чи не постраждає місцева екологія через промислове виробництво? Але відразу заспокою: в законодавстві передбачені доволі суворі вимоги щодо екологічної безпеки. Звісно, ніхто й не збирається тут будувати нафтопереробний завод. Є багато варіантів залучення інвесторів з легкої та харчової промисловості. Адже компанії отримають багато переваг. Це світова практика фактично вільних економічних зон, індустріальних парків. Ті громади, які першими створять на своїй території індустріальні парки, матимуть додаткові переваги щодо залучення інвесторів. При цьому від сплати місцевих податків компанії не звільняються. Тобто надходження до бюджету ОТГ будуть постійними.


5f6a1a02c519d.jpg