Цікавий факт. Майже кожен ЖЕК чи Керуюча компанія для комерційних споживачів на її території, а фактично — для малого бізнесу, додає к вартості 1 кВт електроенергії 1 грн. Трошечки для себе. Маленька кафешка, яка споживає електроенергію через неї, платить ці кошти структурі, яка цю енергію не продукує, не передає. А в більшості ще й є неприбутковою.

Маленька кафешка споживає за місяць десь 1000 кВт. Сплачує енергоструктурам біля 5600 грн., та ще на цьому паразитуючому ЖЕКу додатково 1000 грн. (у сумі – 6600 грн.). Це додатково до приблизно 1000 грн., які підприємець сплачує цьому ЖЕКу за прибудинкову територію та інше. Енергетики виробляють, передають до споживачів електроенергію, ремонтують вдень і вночі розтрощені ворожими ракетами об'єкти інфраструктури. Отримують за 1 кВт 5 грн. 60 коп. (на 01.02). А «розумний» ЖЕК, не роблячи нічого, отримує ще 1 грн.

А ми дивуємося, що ж так збільшуються ціни на улюблений напій. З енергетикою все зрозуміло. А ось комунальні паразити й податків з цих прибутків частіше всього не сплачують. Хоча і створюють, економічною мовою, додану вартість. А Держава шукає де взяти гроші. Ось вони!

Ми ж, сплативши гроші за чашечку кофе, 1 гривню платим ЖЕКу. Згодні? Навіть якщо тут не живемо…