Це рядки однієї із пісень. Як і із іншої, що без води і не туди, і не сюди. Тариф на воду в нашій країні залишається одним із найдешевших. Тому зрозумілі новини про те, що тарифи на воду хочуть значно підвищити. І не на 15-20% як завжди на електроенергію, а відразу вдвічі.

Але водночас є одна дуже неприємна тенденція, яка дісталася нам у спадок від радянської системи. Технічні умови. По суті система дозволів, але причесана під певні умови. Усе це мені розповіли підприємці, так як свого бізнесу я не маю.

Наприклад, збудовано новий будинок. У ньому є нежитлові приміщення які забудовник продає чи здає в оренду. Садить на керування будинком свою управляючу компанію. І вона вже за все знімає гроші, у тому числі за спожиту воду у проданих чи зданих у найм нежитлових приміщеннях. На електроенергію ще накидають 1 гривню на 1 квт. А на воду що накинеш на кілька десятків кубометрів по тарифу 31 грн.?

Так усе йшло потихеньку. Але спочатку енергетики, а потім водоканальники почали тиснути нових власників на перехід на прямі договори. Ті б раді, з великим задоволенням. Але щоб укласти пряму угоду, треба отримати технічні умови. І тут у малих підприємців розпочалися великі проблеми.

У технічних умовах почали прописувати такі вимоги, які виконати неможливо. Наприклад, внести зміни до конструкції фундаменту будинку. Або прокласти під ним нову трубу. Власники ресторанів та кафе добре знають цю тему. Можна, звичайно, пом'якшити умови, але самі подумайте як. Чи не знаєте скільки? То ми підкажемо!

Можна скільки завгодно руйнувати пам'ятники Леніну (я лише за). Але головні пам'ятники совку у вигляді дозвільної та бюджетної систем залишаються непорушними.

І далі ловитимуть великих корупціонерів антикорупційні органи, які розрослися в кількості та обсязі. Але навіть не похитнулася дозвільна система державного рекету в державних органах. Вертикалі функціонують, збираючи гроші з тих, хто незважаючи на війну, дає людям робочі місця та зайнятість, а державі доходи. Ах вони підлі, ще й заробляють!

Хто хоча б похитне ці «пам'ятники»!?