До питання, що змінилося, за останні 15 років з наданням деяких послуг громадянам. Однією з основних послуг є зв'язок. Вона потрібна людям щодня і щогодини.

У 2010 році я публікував дві свої статті з цього приводу. «Чому нас не любить МТС» та «МТС продовжує свої ігри». Їх і зараз можна знайти через пошуковик, забивши назву та моє прізвище.

Тоді йшлося про те, що за кордоном наш громадянин дуже ризикує потім отримати незрозумілі рахунки за роумінг від мобільних операторів. Скінчилося все тим, що МТС вибачився. Мені. Про інших громадян – сумніваюся.

А змусив мене сьогодні написати ще раз про послуги мобільних операторів один випадок із сьогодення.

Я був абонентом зв'язку у форматі NMT-450. Мав номер (досі пам'ятаю) 244-5096. Це ще у далекому 1997 році. Потім прийшов оператор UMC і змінився номер. Але він діє й донині. Для мене він як реліквія. Але я почав помічати, що іноді, коли випадково ввімкнутися, зв'язок зникає.

Зрозуміло, що робити. Дзвоню 111. Відбувається все 16.02.23 р. о 19.30. Гаряча лінія. Попереджає автоголос (як люблять сьогодні різні служби автоматичні голоси!), що чекати більше 10 хвилин. І одразу ж пропонують за 20 грн. отримати швидкий зв'язок із оператором. Гаразд, дзвоню 555. Тепер уже чекаю відповіді оператора. Якщо скасую дзвінок, то новий, навіть платний, невідомо, скільки коштуватиме. Чекаю до кінця. Грає легка музика. Знаєте, скільки чекав? 16 хвилин 22 секунд. Терміновий платний дзвінок! Зрештою, відповідає приємним голосом молодий чоловік Мирослав. Пояснюю йому проблему з номером, який старший за нього. Мирослав ще не народився, а номер телефону, про який я питав, уже діяв.

Мушу сказати, що на відміну від того МТС, який відчайдушно чинив опір до кінця, сьогоднішній Vodafon передзвонив наступного дня, і все відновилося. Зрозуміло, що війна. Зрозуміло, що всім живеться непросто. Але чекати 16 хвилин 22 секунди термінової платної відповіді! Це у які ворота? Мені доводилося мати справу з компанією Vodafon в Іспанії. Там правда, всі скарги приймали лише письмово. Але всі недоліки виправлялися швидко.

Сказав я в серцях Мирославу, що в Євросоюзі, де ми обов'язково будемо, можна просто втратити роботу з таким ставленням. А ми так хочемо, щоб сьогоднішня наша молодь пожила у нормальній країні нормальним життям.