Дочитав я трилогію Лю Цисіня «Пам'ять про минуле Землі» ("Проблема трьох тіл").

І оформилась у мене в голові нова реалізація однієї далеко не нової думки...

Коротка довідка для незнайомих з книгами:
"Обернений-До-Стіни" — спеціальний функціонер, чиєю задачею є розробити і втілити певний план надзвичайної важливості. Ключовою особливістю Обернених є те, що істинний план відомий лише їм, і з цього виходять всі навколо. В книгах Обернені мали мандат від світової спільноти і майже необмежений доступ до будь-яких наявних ресурсів.
"Руйнівник Стін" — безпосередній противник Оберненого з ворожої організації. Руйнівник повинен був "зазирнути в голову" Оберненого, розкрити справжню суть плану, докопавшись до неї через безліч шарів дезінформації.
Фразою "Обернений ..., я твій Руйнівник" традиційно розпочиналося викриття.

І ось, уявилось мені...

На черговій прес-конференції ВВХ виходить, скажімо, який-небудь Бастрикін і каже:
- Обернений-До-Стіни Володимир Путін, я твій Руйнівник Стін.

Шум, хвилювання, камери вимикаються і на всяк випадок самознищуються, охорона смикається в напрямку зухвальця. Путін робить жест: стояти. І каже:
- Говори.

- Ще служачи шестіркою у Собчака, ти зненавидів цю країну. Зненавидів місце, де для успіху потрібні не компетенція і видатні якості, а особисті зв'язки і вміння лизати дупи. Місце, де соціальні ліфти виносять нагору не найбільш гідних, а найбільших негідників. Державу, яка отримала шанс нарешті повернутися обличчям до народу — але не стала навіть пробувати. Бо гноблення і придушення є самою суттю цього суспільства вже сотні років, незалежно від формального політичного устрою...

(знов хвилювання в залі, ВВП одним жестом приглушує оточуючих, другим — дає знак продовжувати)

Ти зненавидів цю країну настільки, що поставив собі на меті її знищити. Але не просто зруйнувати фізично, ні! Цього було б недостатньо. Зруйнована Росія в очах світу була б невинною жертвою, яка потребує допомоги — подібно до того, як це було у 90-х роках минулого століття. Гуманітарка повалила б сюди кораблями, фінансові вливання — мільярдами, і врешті-решт цей збочений Фенікс знову постав би з попелу у тому самому вигляді. 

Ні, ти задався метою зплюндрувати саму ідею, саме поняття русскості. Зробити його токсичним настільки, щоб навіть погляд в цей бік був би небезпечним для репутації і совісті. Щоб "pycкій значить нахуй" з маргінального гасла стало ключовим пунктом провідних політичних платформ у країнах першого світу. Щоб слово "pycкій" саме перетворилося на матюк по всіх континентах та всіх океанах. Щоб навіть геніальні твори російських митців перестали відділяти від токсичного загальноросійського дискурсу. І вивчали ці твори лише в контексті того, як вони сприяли утворенню і функціонуванню відверто людожерського суспільства. Щоб Пушкін в очах світу став співцем імперського гноблення, Достоєвський — шизоїдним ігроманом, Толстой — лицемірним моралізатором, і так далі. Ти вирішив знищити Росію так, щоб ніхто навіть не допустив думки про її можливе відновлення. І навіть якби допустив — ця ініціатива була б з самого початку приречена на провал.

Для цього ти взяв найгірші риси своєї країни і почав доводити їх до абсурду. Ти розвернув вектор руху на 180°, і замість демократії почав будувати тут СРСР 2.0. При цьому ти вміло грав на страхах та комплексах народних мас, примусивши їх повірити в "особий путь" і перетворивши демократичні цінності на жупел для залякування малоосвіченого охлосу. Ти максимально недолуго розправився з противниками, але своїм уміло видав це за розплату для олігархів, котрі п'ють кров з нещасного трудового народу. Тотальне придушення незалежних медіа ти видав за видатну перемогу у боротьбі за об'єктивну та незаангажовану інформацію. Ти закручував гайки для інакомислячих — аж до в'язничних термінів за спробу незгоди з офіційною лінією партії. Ти став буквально таврувати каїновою печаттю "іноземного агента" тих, хто хоча б потенційно був здатний озвучити альтернативну точку зору. Ти створив машину пропаганди, котра примушує забути про здоровий глузд, про любов і довіру до рідних та близьких, про основні принципи самого людського співіснування. Машину, здатну  перемолоти і дружбу, і любов, і навіть первісні тваринні інстинкти. Аж до того, що матері та дружини солдатів переживають не за загибель дітей, а за те, чи виплатить влада обіцяну грошову компенсацію. 

Всю потужність цієї машини ти пустив на створення і підтримання франкенштейнового монстра. Ідеології, зшитої з речей, які досі вважалися несумісними, і з ідей, які прямо суперечать реальності. Ідеології, яку нездатна прийняти більш-менш мисляча людина — але у твоїй Росії слово "мисляча" автоматично має на увазі префікс "інако-". А що роблять з такими, ми вже з'ясували. 

В твоїй новій ідеології новоприйнятих піонєрів в червоних краватках благословляють попи з "православної" церкви, що заробила свої багатства на безакцизній торгівлі алкоголем та цигарками. Лідери думок, релігійні та мирські, позиціонують себе смиренними християнами чи гуманістами — і одночасно закликають до фізичного знищення потенційно незгодних і просто просто *інакших*. Мейнстрімом радикального націоналістичного руху керують кловани на кшталт ЄСД-Холмогорова і "нєуправляємой бомби" Просвірніна.  "Захищати братські народи від фашизму" в інші країни їдуть бійці, обмальовані свастиками і зіґами, а "боротися за права pyccкіх" — бородаті кавказці, чий лідер хвалиться тим, що вбив першого pyccкого у 16 років. І весь цей нежиттєздатний кадавр тримається купи лише завдяки туго закрученим гайкам.

Окремо ти взяв ідею відновлення величі Росії. Але обрав для цього максимально нераціональний і недолугий шлях — територіальна експансія. В ХХІ сторіччі це саме по собі виглядає анахронізмом. А коли цим займається країна, нездатна дати раду вже наявним у неї територіям — ситуація остаточно перетворюється на фарс. У глибинці "енергетичної наддержави" є немало сіл, що не підключені навіть до електрики, не кажучи вже про газ — але замість вирішення цих проблем "наддержава" рветься далі "приростати землями". Землями, на утримання яких просто не буде коштів — бо їх вже не вистачає навіть на те, що є. "Дєнєґ нет, но ви дєржитєсь". 

І навіть з методів "приростання" ти обрав відверто безглузді. Ти мав десятки варіантів того, як повернути Крим "в родную гавань" більш-менш цивілізовано і навіть витончено. Замість цього ти під шумок закинув туди "вєжлівих людєй" з сором'язливо знятими розпізнавальними знаками — наче то дезертири чи бандити. І організував референдум під дулами автоматів, не визнаний у світі майже ніким — окрім, хіба, відвертих маргіналів на кшталт Куби чи КНДР.

Поряд із тим ти переконав власний народ у виключності і духовній величі. А також у тому, що досягти процвітання і благоденства їм заважають виключно "злиє проіскі врагов". Відтак, їх свідомість отруєна ненавистю і заздрістю до тих, хто живе краще. Причому ця ненависть настільки сліпа і беззмістовна, що її породженням стає не бажання жити краще, а прагнення опустити інших до свого рівня. Саме з цим прагненням на захоплені землі приходять твої "визволителі" — від "вєжлівих людєй" до окупаційних адміністрацій. І саме цей образ "русскіх" вони несуть у світ. Поряд з образом тупого, але вкрай охамілого туриста, який нагрібає у лотки їжу зі шведського столу, блює у басейн і краде з готелю рушники. І не менш тупого та зарозумілого емігранта, якому вистачає мізків пролізти без вазеліну на велфер, але челюсть не дозволяє вивчити десяток фраз місцевою мовою.

На початку правління ти успішно втерся в довіру до світу. А де з довірою не прокатило — підкупив дешевою нафтою і газом. А далі на контрасті почав творити у зовнішніх стосунках повну діч. "Газові війни" з сусідами. Кабальні паливні контракти, які суперечать самим основам цивільного права ("бери або плати" — сон розуму!) Грузія. Крим. Донбас. Сирія. Бряцання зброєю "судного дня" — розробками, від яких США ще у 1970-х відмовилися через, не побоюся цього слова, інфернальність.

Не спрацьовувало. Світ все проковтнув і навіть не сильно скривився. Дешева нафта і газ добре підмастили. Потрібно було далі підвищувати градус.

І ось — "тапка в підлогу до земного ядра". "Спеціальна військова операція на Україні". 
Авантюра, яка одразу пішла не за планом. Приречена на фіаско навіть чисто математично, не кажучи вже про інші фактори. Авантюра, яка за перший же тиждень породила матеріалу не те що на повноцінну комедію — на серіал.

Ходили чутки, що ще до війни генерали тобі бадьоро рапортували "всьо харашо, прєкрасная маркіза", а пізніше — про успіх за успіхом, смертельно боячись озвучити погані новини. І що ти впав в ілюзію, замкнений у "мильній бульбашці". Я знаю, що це неправда. У тебе було кілька незалежних джерел об'єктивної інформації, і ти мав прекрасне уявлення про стан справ, віддаючи наказ.

Наказ на максимально абсурдну, жорстоку і в той же час тупу кампанію проти народу, який ви всю дорогу називали "братським".

Ракетні удари по гуманітарних об'єктах і мирному населенню.
Розгублені строковики, що їхали "на навчання", в обійми вдячного населення чи "пастрєлять xxloв" — а замість цього вмирають у пазурях вмілого, мотивованого та безжального противника.
А ті, хто ще живий — отримують прокльони в обличчя та щурячу отруту в пиріжках.
І мріють не про перемогу, а про те, щоб швидше злиняти додому. Бажано прихопивши по дорозі все більш-менш красиве з розбомблених домівок українців і в той же час не знаючи, що робити з більшою частиною тої здобичі. Бо в рідному Усть-Пиздюйську нема ні водопроводу, ні каналізації, так що унітаз і пральна машина там придатні лише на роль домашнього декору.  Але ж не може тупий xxl жити краще за благородного визволителя!

Мародерство. Насильство. Страти цивільних. Розстріл гуманітарних коридорів. Свідоме руйнування міст і сіл. Ядерний тероризм. Продовольчий тероризм. Повний набір для того, щоб світ нарешті побачив "справжнє обличчя русского освободітєля" максимально чітко. При цьому звірства визволителів прикриваються настільки тупою і недолугою брехнею, що у ХХІ столітті з його інформаційними технологіями — це навіть слухати соромно. "Україна сама обстрілює своїх громадян", "трупи заздалегідь позвозили для інсценування", "то не нога, то театральний реквізит" і тому подібне. І це в той час, коли у кожного першого в кишені — гаджет з камерою і прямим доступом до Інтернету, а американські супутники бачать і фіксують кожен виліт і приліт. Гідне продовження загальної ідеї — супроводжувати нацистські методи війни розповідями про "боротьбу з українським нацизмом".

Говорячи про нацистів: той же Вермахт хоча б міг похвалитися ефективністю. А "друга армія світу" вже в перші дні обламала зуби об країну з вчетверо меншим населенням. З найнижчим у Європі рівнем життя. З дилетантами, а то й відвертими шкідниками на вищих державних посадах. З захмарним, по цивілізованих мірках, рівнем корупції, в тому числі у війську. З засиллям совкових затягів і дуростей у тому ж самому війську. Тут не треба бути аналітиком, щоб відповісти на питання: "А як же вони тоді покажуть себе проти більш серйозного противника?"

"Спеціальною військовою операцією" ти вбив одразу двох зайців. Перш за все — остаточно закріпив у світі образ Росії як неадеквата зі зброєю. І в той же час повністю розвіяв міф про здатність цю зброю застосувати. 

Підкреслю: ти виставив Росію не просто світовим злом, а злом найбільш небезпечним. Злом безмозким, нелогічним, яке не піддається мирним засобам, не здатне на домовленості і не сприймає жодних аргументів, окрім сили. І при цьому — злом всеосяжним, таким, що пронизує все суспільство згори донизу. Не просто державою-терористом — а державою терористів. Де капітан підводного човна дає команду на вбивство дітей — а народ, дивлячись на результати, відкорковує шампанське. Перепрошую, не шампанське — сизранське, бо справжнього шампанського вони в житті не бачили і навряд чи побачать.

І водночас ти однозначно довів, що зуби у цього лютого зла переважно бутафорські, пазурі тупі, а координація — на рівні важких форм ДЦП. По суті, єдиним серйозним стримуючим фактором для потенційних противників лишився ядерний арсенал. Але і тут не треба бути професіоналом, щоб оцінити загальну картину. Технічний стан навряд чи відрізняється від розрухи в інших родах військ. А особовий склад йшов на службу за смачною соціалкою і ранньою військовою пенсією, а не для того, щоб згоріти у полум'ї "отвєткі" чи розсікати рейдером по радіоактивних пустошах. Так що ймовірність успішного застосування можна собі уявити.

А ось "отвєтка" буде обов'язково. Скоріш за все, навіть не ядерна. Але дуже жорстка.
 
Ось як ти розтоптав Росію. 
Ось який твій план, Обернений Путін.

А Путін такий:

- Цікава теорія. Але все це вже не має ніякого значення... (впівголоса) навіть якщо це правда.

І розвертається до Шойгу:

- Сєрґєй Кужуґєтовіч, розпочинайте застосування спецарсеналу згідно затвердженого плану.