Це просто якесь свято, свято депутатів. Очі світяться від задоволення, інтерв'ю роздають усім охочим ЗМІ. А що, власне, сталося? Не відмінили електронне голосування для громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю. Подивився виступи наших обранців та експертів з цього приводу. Із всього, що наговорили зробив декілька висновків.

По-перше. Громадські активісти на порядок бідніші від рядового депутата. Втім, статки у окремих теж не малі. Виникає питання щодо їх походження. Якщо декларанти пояснять походження, то питання зникне.

По-друге. Антикорупціонери таки зачепили наших обранців. Попали саме туди, куди потрібно. Звідси і така жага помститися. При цьому не тільки активістам, але й всьому народу. Окремі депутати за повальне електронне декларування всіх українців. Ми вам покажемо кузькіну мать! Посягнулі на святе.

По-трете. Депутати повально звинувачують антикорупційних активістів у лобіюванні інтересів США та ЄС. Отакої! Вдумаємося, ті хочуть, щоб в Україні не було корупції. А що тоді хочуть депутати? Невже, щоб була?

Тепер про США та ЕС. Передивився Інтернет. Дійсно, найбільше грандів українським громадським організаціям надають США, ЕС, Польща, Канада, Данія, Фінляндія. Список не повний, але щось наші, українські фонди, там відсутні. Та воно й зрозуміло. Україна – крана бідна. Звідки гроші на розбудову громадянського суспільства та антикорупційну боротьбу?! Подивіться декларації наших депутатів та посадовців. Жебраки.

І по-четверте. Про лобіювання. Заглянув у Вікіпедію.

«Лобі́зм, лобіювання (англ. lobbyism, lobbying, government relations, public affairs, public advocacy) — скоординована практика обстоювання інтересів або чинення тиску на законодавців і чиновників неурядовими організаціями, фінансово-промисловими групами чи етнічними спільнотами на користь того або іншого рішення.»

Що лобіюють антикорупціонери – нам розповіли. А що чи кого лобіюють, наші депутати в парламенті та різноманітні політологи й експерти на телеекранах, які радо зустріли це рішення? Останні не хочуть задекларувати свої статки та джерела їх отримання?

Переглянув списки тих, хто голосував. Буду складати список тих, за кого більше ніколи не проголосую. Не щирі. Вам теж раджу так зробити.