1. 5ad098d168374.jpg

Мухаммед Ахмед Фарис – він став першим та єдиним сірійським космонавтом. В 1987 році він здійснив політ на космічному кораблі «Союз-ТМ» та після більше, ніж тижневого перебування в космосі повернувся на Землю. Герой Радянського Союзу, кавалер ордену Леніна, медалі «Золота Зірка» та «За заслуги в освоєнні космосу».

  1. 5ad0990162c62.jpg

Доля була прихильна до Фаріса. Він продовжив службу у ВПС, готував льотчиків. Після приходу до влади Башара Асада у 2000 році спочатку в житті Фариса все складалося безхмарно: він був главою Військово-повітряної академії, військовим радником в уряді. Але в 2011-му почалася громадянська війна. Сім'я Фариса, суніти, змушені були через рік втекти до Туреччини: залишатися в Сирії для них стало небезпечно. Відоме звернення космонавта до сірійських військових.

«Солдати Сирійської Арабської армії! Я вимагаю, від імені тисяч наших шахідів, від імені жінок і дітей — припиніть лити кров і вбивати.

Клянуся орлами неба, ми дали присягу захищати наш народ, а не вбивати його, захищати країну, а не руйнувати її.

Прийміть правильне рішення, встаньте на бік народу.

Тиранія в Дамаску!

Ви по вуха в крові і ви намагаєтеся осквернити все, що було чудовою Сирією. Просто підіть!

Революціонери і наші люди в Сирійській Вільної Армії!

Ви продемонстрували безприкладну самопожертву, яке не можна описати словами, яке виходить за рамки уяви. Вперед, і я йду з вами.

Дружній російський народ! Я провів серед вас роки, і я літав в космос в кампанії ваших людей в знаменитому польоті „Союзу“, я знаю, як ви любите свободу.

Я прошу вас встати на сторону сирійського народу в його боротьбі з тиранією».

Фактично, оскільки Фаріс продовжував в цей момент служити в збройних силах, з точки зору Дамаска — він дезертир з числа вищого офіцерського складу. Російські ЗМІ теж дотримуються цієї точки зору.

ЗМІ повідомляють, що Мухаммед Ахмед Фарис вступив в «Джейш Хура», яка нині є частиною Вільної сирійської армії. На даний момент Фаріс займає керівні посади в армії сирійських повстанців.