Нагадаю події не такої вже й сивої давнини – президентські вибори 2004 року. Тоді українці зіткнулися з жахливими фактами фальшування виборів. Особливе протистояння було на 100-му виборчому окрузі в м. Кіровограді. Там були й знамениті каруселі і силове протистояння. Зіткнулася нова, прогресивна Україна та стара – совкова. Тоді 100-м округом була вся Кіровоградська область.

Пройшов час і знову 100 – й округ, а вірніше, Кіровоградська область, в центрі уваги. Правда, на цей разу вже не вибори Тепер 10-й це передній край боротьби з не меншим злом, ніж фальшування виборів – боротьба з корупцією.

Арештували призначеного рік назад та перспективного голову Кіровоградської ОДА Андрія Балоня та його подільника Шевченка за отримання хабара.

Вважаю, що ця справа є знаковою не тільки для області, а й для всієї України. Корупція та хабарництво – це ті негативні соціальні явища, які руйнують не тільки економіку країни, державність, вони руйнують свідомість народу.

Призначений на досить високу посаду чиновник з самого початку показав себе як послідовно безпринципна людина, яку мало турбують проблеми мешканців міст та сіл області. Чого тільки вартий його візит минулої осені до замерзаючого Світловодська. Все, на що високопоставлений чиновник спромігся, так це на зустрітися з винуватцями проблеми та місцевими фінансовими групами. Місто бурлило, обурювалося та замерзало, а п. Балонь розповідав про сталу та позитивну динаміку у вирішенні проблеми.

Все вірно. Криза в третьому, за населенням, місті в області не варта уваги губернатора. Час «делать деньги». Спеціально для цього пан Балонь «виписав» з Херсонщини заступників та подільників. А далі все просто – хочеш залишитися на посаді, плати. За рік 14 млн грн. І це тільки ті,що знайшли в перший обшук.

Зараз, в Кіровоградській області, ми спостерігаємо все той же 100-й округ, зіткнення між мерзотною корупцією та майбутнім країни.

Швидка посадка усієї цієї мерзотної групи, думаю, що у читача немає сумніву, що Балонь діяв не один, буде позитивним знаком суспільству щодо до початку рішучої боротьби та перемоги над корупцією. Відсутність результату по справі буде негативним знаком для суспільства щодо корупційної влади в Україні в цілому.