Дійові особи:

Мар'ян Романович – главний лєйтєнант, йкий вірит в непорочне зачатіє;

Тьоща Мар'яна Романовича – вона ж і бармен і вишибала в шинку;

Мій сусід – главна дійова особа і йєдиний притендент на премію «главний йолоп села»

Моя жінка – просто свята жєншіна і сильнєйшій мозкоправ;

Воділа фури – просто водітєль, в йєкого пукнуло колесо на йєго нещастя йкраз в селі коло шинка;

Зав.бібліотеков – без імені: вакансія свободна і тего обйявлєніє про набір на роботу постоянно в кадрі.

Я – спостерігач од обсє, йкий чисто случайно оказавси рядом.

Ітак, сцена дійства – шутрований пятачок перед сільским шинком.

Файна серпнева днина. Післяполуденна сієста. Новостворенний на базі бувшої сільскої амбулаторії участок мєсної поліції.

Главний лєйтєнант Мар'ян Романович, лиш другу днину перебувавши на цій посаді, томно потягнувси і рішив, шо тра шос міняти не тіко на папері, а й в жісті ввєрєнного участка.

Тийєк Мар'ян Романович був свіжовгудований гарячими, як пиріжки на центральній площі, інструкціями і сиром домашнім од люблячої тьощі, нарісовувавси в него один шлях — піти до людий і пробувати переконати їх в доцільності відмови від алкоголю.

Мар'ян Романович адекватно оцінював ситуацію, шо нійєден йєго слухати про таке не буде, тому відразу озброївси брошурками про позитивність ракієвої дієти і сироїдіння сливок.

Замітивши як любіма тьоща включила рєжім вишибали і копняками гнала мого сусіда подальше од дверей, главний лєйтєнант рішив стати на захист знедолених. Но тута в него сразу же вознікла діллєма – хто ближче: тьоща, йкій мій сусід завинив гроші чи сусід, йкий від копняків покотивси до шанцу?

Все б нічьо, но на тему шанці у фури прокололоси колесо і воділа фист смачно матюкавси на цвик, йким було прибито обйявлєніє про вакансію завбібліотєков. Прічьом воділа щиро не міг пойняти нашо було цвик прибивати наружу і щий по всій дорозі ізнутрі асфальту. А всьо тего, шо тьоща Мар'яна Романовича це спеціятєльно зробила, би кольо її шинка більше людий ставало і просто «питало про роботу».

Сусід, почувши знакомі матерні слова, сразу очуняв і рвонувси рішати проблєму. Правда він сам до кінца не понімав йку проблєму йму надо рішати… По свойєї глупості з криками, шо фийсбук впав і типер тра лиш однокласніками пользуватиси, нарвавси на мою жінку.

Моя жінка, як опитний юзер всіх сільских мереж, бистро вправила мозги сусіду нормальним хеком справа, тим самим розрядивши ситуацію і підтолкнувши фуру до бліжайшого автосервісу.

Сценарій мій скомканий, бо я фист боявси попасти під роздачу. Щий Мар'ян Романович начив піштолєта доставати… причьом чось з під юбки любімої тьощі…

Власне кажучи, помніть – зміни нужні, і декогди навід кардинальні, но відий тра спочатку висушити мєсне болото, бо мона колесо проколоти і втопитиси.