В селі, як правило, під час бабиного літа, чистя бураки і дозбирують горіхи, одна айва лишаєси не зірванов. Оскільки урожай вже зібраний, зачиналаси активна підготовка до сезону весіль.

О!!! вісіллє в селі – то заслуговує окремого тексту. А якшо бути чесним, підготовка до вісілля більш цимесніша, чим саме вісіллє. Адже попоратиси коло хати займало два тижні, а саме вісіллє лиш два дні. Так от.

15 днів до дати В:
Неньо молодої йдут до майбутнього свата, шоп обсудити де взяти палатку. Канєшно же, шо йдут з півлітров самогонки, бо «то ж свєто – служба вже пройшла і я ноги з шийов помив».

14 днів до дати В:
Сват йде до неня, бо не помне, до чого договорилиси. Канєшно жеш з півлітров свої самогонки, бо «тра ж уважити скорих родичів – негоже не помогти, коли майже рідному паршиво».

13 днів до дати В:
Неньо з сватом поволи йдут додому. Мокрі, грязні, но з ратицов і кавалком свинячого вуха, бо «то точьно до студенца прийдеси – не викидате жеш!».

12 днів до дати В:
Мама молодої разом з свахов — у швагра, котрий знає вуйка Іллю, йкий два роки тому робив вісіллє третьому сину, нарешті договорилиси за палатку в орєнду за щьот лабузу і фіри гарбузів.

11 днів до дати В:
Неньо возуть цілий день палатку фіров від вуйка Іллі. Оказуєси палатка відсили лиш на чотириста людий, а свахи запланували покликати мінімум триста пар.

10 днів до дати В:
Свахи скликают клаку, шоп повікреслювати двіста чоловік з списку гостей. Свати скликают клаку, шоп покреслити мітки на городі між яблуньками і горіхами, де саме тра колики на палатку забити.

9 днів до дати В:
Сигони Дмитрія… навід сваха мекнула за покійного діда Митра сотку самогонки. День пройшов і ніхто нічьо не робив. На ніч забули погудувати свині. Ну нічьо, сірамно скоро їм опшатиси зі своїм свинячим богом.

8 днів до дати В:
Сильно «змучені» неньо і сват, позираючи посивівшим оком, одним на двох, командують зрубати нахєр кущі позічьок і агрусу, бо палатка не вміщаєси. За шо получають синхронно від мами молодої і перестають видіти опше.

7 днів до дати В:
Молоді ходя по всьому селу і кличуть гостей. Рівно 400 чоловік. Ходя цілу днину і півночі, бо приходиси обходити кругами тих двіста чоловік, йких свахи викреслили з списку.

6 днів до дати В:
Неньо і сват таки вкопали центральний слуп палатки і почали гемблювати дошки на лавки. Свахи, получили кочергов від кухарки і таки погодилиси на додаткову тарілку начинки.

5 днів до дати В:
Всі сусіди, родичі, а також бухгалтерія з колгоспу знося коверці і рядно, шоп було чим пообивати стіни в палатці і застелити «файно вгембльовані» дошки на лавках.

4 дні до дати В:
Мама молодої «внізапно» обнаружує, шо «чють-чють» не влізає в плаття з випускного. Всі їдуть на калинку, шоп скупитиси мамі плаття. В неня, під шумок базарю тиряють сто долярів. Тепер мало того, шо він не сильно виде, а щей й не дуже чує на одне вухо.

3 дні до дати В:
До кухні, стодоли і пивниці приходе главна кухарка, а до стайні – різник. Начинаєси верещання свиней, курок і трюханів. Під гарячу од крові руку різника ще чють-чють і попав би любімий пес неня. Неньо падає в обморок і свату приходиси його відкачувати самогонков.

2 дні до дати В:
Дружби молодого нарубали ялини і в пйяному угарі прибивають ту ялину до воріт. Дружки молодої, після того, як понадували шаріків і вчепили салфєтки на стіни в палатці, зрізають ялину з сусідських воріт і прибивают її до воріт молодої.

1 день до дати В:
Неньо і сват, реально оцінивши остатки самогонки після двохтижневої підготовки, начинають оперативно заквасювати брагу, но понімають, шо то безперспективно і просто тупо квасять. Свахи овероператівно, серед ночі, їдуть на спіртзавод – купляють спірту і до ранку розводя його з марганцовков.

1 година до В:
Неньо і сват дають напутсвєннє слово молодим:
«…і запомніть: Як казав неньо мого неня, німа нічьо гіршого, чим змішати „Херес“ від Осборна з „шевальє-руж“ од вілла-крім – то получаєси точьно не модний шпріц, а шос таке як гівно варене.»