Настало 12 червня – день московського демонтажу політично прогнилої конструкції СРСР. Цього дня путін мав намір оголосити про свої досягнення у терористичній війні проти України, проте спіймав облизня. В істериці кремль почав штурхати своїх європейських прихвостнів, аби ті домоглись від України згоди на капітуляцію.

Британському агентству Reuters стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон ймовірно отримали директиву кремля, щоби перед самітом «Великої сімки» (26-28 червня, Баварські Альпи) провідати в Києві президента Володимира Зеленського. Німецько-французький дует вирішив підняти свій статус до політичного тріо й запропонував прем'єр-міністрові Італії Маріо Драгі приєднатись до них у цьому сумнівному лобістському турне.

Про поїздку в Київ представник німецького уряду сказав журналістам Reuters: «Ми не можемо це підтвердити». В Єлисейському палаці теж відмовились розповісти про вояж Макрона у Київ. Відповідно заціпило й італійський уряд: на запит журналістів Reuters коментар не надали.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, прокремлівські клеврети Шольц, Макрон і Драгі жодного разу не відвідали Київ. Вони очікували на поразку України, щоби в перших рядах кинутись у Кремль із запопадливими цинічними привітаннями.

Ба більше, коли у травні Зеленський відмовився прийняти путінського гонця Штайнмайєра із його капітулянськими пропозиціями, Шольц назвав цей випадок «доволі помітною подією» і відмовився відвідувати Україну. Натомість путіну вже не до політичних ігрищ. Кремль міцно прихопив Шольца за його амбітні тестикули й наказав німецькому канцлерові засунути свої амбіції глибоко й далеко, а тоді вирушити в Київ рятувати кремлівську невідрадну ситуацію.  І в слухняного Шольца інших варіантів нема.

Інформаційні джерела, наближені до Єлисейського палацу, повідомили, що Макрон поїде в Київ лише після парламентських виборів у Франції (12 і 19 червня). Путін путіним, а своя посада ближча до сідниці. А Шольц зазначив: «Я не буду приєднуватись до групи людей, які заходять і виходять, щоби швидко сфотографуватися. Натомість, коли я роблю, це завжди для дуже конкретної речі». Думка статиста Драгі нікому цікавою не була.

Так для якої такої дуже конкретної речі Шольц, як головуючий G7, організував терміновий десант в Україну?

Очевидно, вони будуть наполегливо рекомендувати  Зеленському зберегти від ганьби ботоксну пику московії. Тобто визнати поразку України на умовах Кремля: зафіксувати поточну лінію фронту і вивести Українські Збройні Сили із Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Формально Зеленський може не визнавати відторгнення цих територій від України, але така його згода посприяє кремлеві вибратись із халепи сьогодні, щоб у майбутньому знову  претендувати на «звільнення» інших українських територій.

У минулому столітті такі ж самі європейські угодовці їздили до Чехословаччини з вимогою визнати претензії Німеччини у безпідставних сподіваннях на її «умиротворення». Тож прохолуйські традиції старої європейської політики залишаються непорушними. А що саме обіцятимуть Зеленському і чим будуть йому погрожувати ми дізнаємось із часом.

Континентальну васально-кремлівську Європу цілком влаштує проміжний результат, щоби не було відчутної поразки України та цілковитого й ганебного розгрому РФ. Натомість інші політичні гравці – країни Балтії, слов'янські країни Східної Європи, Британія і США – не вважають такий результат прийнятним. Для США та Британії досить важливо послабити позиції «старої Європи», для чого потрібна максимальна блокада РФ із продовженням санкцій та економічним  погіршенням становища Німеччини, Франції та Італії. Отож всередині ЄС йде затяте протистояння стосовно продовження збройної боротьби України з московським загарбником.

Аби посилити свої прокремлівські тенденції підступний саксонський гаспид Шольц, як тимчасово головуючий у G7, запросив саміт лідерів Великої сімки прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді, – повідомило агентство Bloomberg.

Зазначимо, що Індія – одна із понад 50 країн, які утрималися під час голосування у квітні в ООН за виключення рашистів із Ради організації з прав людини. Водночас Індія збільшила імпорт рашистських енергоносіїв та у великих обсягах купує їхню зброю.

Незважаючи на стале небажання Моді засудити вторгнення РФ в Україну та економічну співпрацю з рашистами, Шольц вирішив, що G-7 зобов'язана  піклуватись і доглядати Індію, наче східну принцесу. Німеччина вже вирішила надати Делі 10 мільярдів євро економічної допомоги, щоби допомогти Індії досягти «своєї мети у сфері сталого розвитку та просування німецько-індійських досліджень і розробок». Натомість Україні, яка воює з агресором, Шольц лише традиційно обіцяє колись надати всього лишень 1 млрд євро.

Отже, результат внутрішньоєвропейського протистояння та позиція України у цій безкомпромісній політичній сутичці й стануть відповіддю, як довго буде тривати кремлівська експансія.

■■■