До такого логічного висновку можна дійти, якщо ґрунтовно ознайомитись із статтею у виданні "The Washington Post", яка має назву "U.S. warns Ukraine it faces a pivotal moment in war". Видання "The Washington Post" можна порівняти із колишніми радянськими пропагандистськими газетами «Известия» і «Правда», які повідомляли про рішення ЦК ЦПРС. "The Washington Post" є закамуфльованою партійною газетою Демократичної партії США, яку епізодично використовують для поширення інформації, яку Білий Дім не може оголосити публічно з різних причин. Особливо потрібно звернути увагу на журналіста цього видання Джона Хадсона, який, здебільшого, й виконує такі замовлення Білого Дому. Іноді «для фанери» він бере собі когось у співавтори.
Наприкінці перекладу будуть коментарі стосовно головних пунктів (меседжів) статті для тих, хто не зрозуміє підступної езопівсько-демократичної мови "The Washington Post". Звісно, активно виринуть історики, соціологи, аналітики, а також і трудолюбиві тролі, які звинуватять автора перекладу в протрампівській конспірології, хоча:
а) термін «конспірологія» ще потрібно вміти застосовувати доречно;
б) ця стаття не від республіканців, а від демократів;
в) живу в Україні й жодного відношення до Республіканської партії США апріорі мати не можу;
г) насторожує те, що в українському інформаційному просторі активно поширюється дезінформація: Байден – це для України добро на 100%, Трамп – це для України зло на 100%. Насправді ж як Трамп, так і Байден першочергово пильнують власні інтереси, інтереси США, а питання України для них дотичне лише в міру американської політичної корисливості.
д) якщо буде добра воля адміністрації Site.ua (перенести статті, які є важливими для прийдешності Україні, із групи "Sandbox" у групу «Топ-блоги» із метою ознайомлення з такою інформацією більшого числа читачів), то будемо поступово вирівнювати дисбаланс у сприйнятті іноземної політики стосовно України. Хоча це буде й боляче для багатьох політичних сектантів.
*****
The Washington Post: США попередили Україну про переломний момент у війні
Ясмін Абуталеб і Джон Хадсон
13 лютого 2023 року
Із наближенням першої річниці вторгнення Росії в Україну американські офіційні особи попередили українських лідерів, що вони зіткнуться з критичним моментом щодо зміни траєкторії війни. Офіційні особи США посилюють тиск на Київ, щоби той досяг значних успіхів на полі бою за той час як зброя і допомога від США та союзників зростають.
Незважаючи на раніше висловлені обіцянки підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно', «небо і землю перевернути„, представники команди Байдена наголосили, що нещодавні пакети допомоги від Конгресу та союзників Америки є найкращим шансом для Києва рішуче змінити хід війни. Багато консерваторів у Палаті представників під керівництвом республіканців пообіцяли відмовитись від фінансової підтримки, а довгострокове налаштування Європи стосовно фінансування військових зусиль України залишається непевним.
Декілька офіційних осіб із команди Байдена відзначили потужну двопартійну підтримку, яка супроводжувала кожен пакет допомоги для України, додавши, що Конгрес дав Білому Дому більше коштів, аніж Білий Дім просив. Однак чиновники зазначили, що це відбулось у той час, коли Палатою представників і Сенатом керувала Демократична партія.
«Ми і далі будемо намагатись переконати їх, що ми не можемо робити все і робити вічно„, – сказав один високопоставлений чиновник адміністрації Байдена, маючи на увазі керівництво України. Чиновник, який говорив на умовах анонімності про чутливі дипломатичні питання, наголосив, що адміністрація Байдена «дуже твердо вважає„, що Україні буде важко продовжувати отримувати той самий рівень безпеки та економічної допомоги від Конгресу.
«Стільки, скільки буде потрібно – це стосується тривалості конфлікту, – уточнив чиновник, – це не стосується суми допомоги».
Високопоставлений чиновник адміністрації сказав, що адміністрація Байдена продовжуватиме вимагати стільки фінансування, скільки, на її думку, потрібно Україні – як вона це робила раніше, – але немає жодних гарантій, що Конгрес схвалить ці запити. Республіканці взяли під свій контроль Палату представників у січні, і хоча багато ключових законодавців висловили підтримку продовженню фінансування, Республіканська партія також повинна боротись із крайнім правим флангом, який висловлює скептицизм або виступає проти, щоби скеровувати більше коштів для війни.
Останніми місяцями війна на сході України йде повільно, жодна зі сторін не бере верх. Представники Байдена вважають, що критичний момент настане цієї весни, коли очікується, що Росія розпочне наступ, а Україна розпочне контрнаступ, намагаючись повернути втрачені території.
З огляду на важливість цього моменту для адміністрації Байдена, віцепрезидентка Камала Харріс, державний секретар Ентоні Блінкен і міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас цього тижня візьмуть участь у великому саміті з питань безпеки у Німеччині, а президент Джо Байден наступного тижня їде до Польщі для виступу та зустрічей у першу річницю початку війни.
Адміністрація Байдена також працює з Конгресом, щоби схвалити ще одну пряму бюджетну допомогу Києву в розмірі $10 мільярдів. Очікується, що наступного тижня Білий Дім оголосить про ще один великий пакет військової допомоги, а водночас запровадить додаткові санкції проти Кремля.
Про критичний характер наступних кількох місяців уже прямо повідомили Києву найвищі посадовці Байдена – зокрема й заступник радника з національної безпеки Джон Файнер, заступник держсекретаря Венді Шерман і заступник міністра оборони Колін Кал: усі вони відвідали Україну минулого місяця.
У той же час Байден і його помічники прагнуть уникнути будь-яких ознак відступництва або послаблення рішучості західних союзників напередодні річниці 24 лютого, сподіваючись дати сигнал президенту Росії Володимиру Путіну, що підтримка України не слабшає.
Але деякі аналітики попереджають, що ні Росія, ні Україна навряд чи отримають вирішальну військову перевагу в осяжному майбутньому.
«Таке відчуття, що ми граємо на довгу війну„, – зазначила Андреа Кендалл-Тейлор, директорка Програми трансатлантичної безпеки у Центрі нової американської безпеки. «Я думаю, що це суперечить фактору, на що так багато людей сподівались, що ми насправді намагаємось допомогти Україні перемогти у військовій сфері. Це схоже на момент дійсно високої невизначеності».
Байден і його головні помічники кажуть, що вони налаштовані підтримувати Україну якомога довше і повніше. Але вони попереджають, що політичний шлях стане жорсткішим, коли Україна вичерпає поточний фінансовий пакет Конгресу, що може відбутись уже цього літа.
Деякі західні лідери висловлювали застереження стосовно відправки певних типів важкого озброєння в Україну. Вони були стурбовані прямою конфронтацією з Росією, особливо після того, як Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю.
Проте гучне публічне лобіювання Зеленського, а потім тихе закулісне укладання угод із офіційними особами США змінили цю динаміку.
Байден і Блінкен провели більшу частину грудня та січня, працюючи над тим, щоби переконати союзників допомогти забезпечити Україну танками і ракетами, відправці яких адміністрація Байдена опиралась упродовж декількох місяців.
Помічники Байдена заохочували Нідерланди, наприклад, допомогти Сполученим Штатам стосовно критично важливих систем ППО. Представники Ради національної безпеки США зустрілись 20 грудня із високопосадовцями Нідерландів і наголосили на важливості, яку Сполучені Штати надають протиповітряній обороні. Про це на умовах анонімності, щоби розкрити деталі приватних дискусій, повідомив високопоставлений чиновник адміністрації Байдена, знайомий із цими домовленостями. Нідерландські офіційні особи не знали, що Сполучені Штати працюють над тим, щоби привезти Зеленського до Вашингтона наступного дня, де Байден оголосить, що він схвалює надання ракетної батареї Patriot – головне прохання Зеленського допомогти захистити цивільну інфраструктуру України від атак Росії.
За словами високопосадовця, батареї потрібна була пускова установка – в ідеалі одна вже була в Європі – тому голландці активно працювали, щоби з'ясувати, як вони можуть допомогти США.
У січні Байден запросив голландського прем'єра Марка Рютте відвідати Білий Дім, а голландці придумали рішення стосовно передачі батареї. Коли Рютте відвідав Білий Дім 17 січня, він сказав, що Нідерланди передадуть Україні дві пускові установки і ракети Patriot Missile.
Але перед Байденом постали труднощі й в інших ділянках. Хоча Британія оголосила, що доставить танки в Україну, Німеччина відмовилась надсилати власні танки Leopard 2 або уповноважувати інші країни передавати німецькі Leopards, якщо США не погодяться відправити Україні свої танки M1 Abrams.
Більшу частину січня представники Пентагону і Білого Дому наполягали, що танки M1 Abrams не підходять для українських військ, оскільки вони дуже складні в експлуатації та обслуговуванні. Але Байден хотів уникнути появи розбіжностей в західному Альянсі. Наприкінці січня Байден оголосив про надання Україні танків M1 Abrams, що заспокоїло б Німеччину, навіть якщо американські танки прибудуть щонайменше через кілька місяців.
Тепер, коли Сполучені Штати готуються надіслати Україні у середньостроковій перспективі 31 найкращий танк, Європа вже у найближчій перспективі швидко створить два танкових батальйони Leopard. Це еквівалентно щонайменше 70 танкам, що може значно вплинути на баланс сил на полі бою.
Проте публічна демонстрація єдності суперечить напруженню в питанні, як Україна повинна розпорядитись цими ресурсами у найближчі місяці.
Відверті дискусії в Києві минулого місяця відобразили зусилля адміністрації Байдена привести завдання України у відповідність до тієї реальності, яку «може витримати Захід, оскільки війна наближається до річної позначки». За словами посадовців, обізнаних із цими дискусіями, які на умовах анонімності розповідали про приватні розмови, не завжди було легко змусити Україну прислухатись до порад Білого Дому.
Двоє високопоставлених чиновників адміністрації Байдена зазначили, що такі розбіжності виникли, оскільки Зеленський надає Бахмуту символічного значення і вважає, що втрата міста буде ударом по моральному духу України. У п'ятницю Зеленський заявив, що сили його країни «боротимуться стільки, скільки зможуть„, щоб утримати місто, охоплене боями, яке перебуває на межі його захоплення Росією.
Хоча офіційні особи США заявили, що вони поважають Зеленського, який знає, як найкраще згуртувати свою країну, однак вони висловили стурбованість таким його рішенням, оскільки якщо Україна продовжить воювати скрізь, куди Росія надсилає свої війська, то це буде лише на користь Москві. Натомість американці закликали Київ визначити пріоритети у виборі часу та проведенні весняного контрнаступу, особливо з огляду на те, що Сполучені Штати і Європа тренують українських бійців на складнішій західній зброї, яка вже надходить на поле бою.
«Загалом ми вважаємо, що їм слід приділяти достатньо часу, щоб отримати користь від того, що ми надаємо у вигляді спорядження і навчання„, – сказав високопоставлений чиновник адміністрації Байдена. Якщо Росія візьме Бахмут, продовжив чиновник, то це «не призведе до будь-яких істотних стратегічних змін на полі бою. Росіяни намагатимуться представити це як велике досягнення, однак Бахмут – це лише крапка на карті, на яку вони витратять надзвичайну кількість крові та матеріального забезпечення».
Окрім Бахмута, Зеленський неодноразово об'єднував свою країну для військової кампанії з метою повернення всієї української території, яку окупувала Росія, включаючи Крим, півострів, анексований у 2014 році.
Минулого місяця старший помічник Зеленського Андрій Єрмак під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі зазначив, що перемога над Росією означає відновлення міжнародно визнаних кордонів України, «включаючи Донбас і Крим». Водночас він наголосив: «Що-небудь менше є абсолютно неприйнятним».
За словами офіційних осіб, обізнаних із цією справою, які говорили на умовах анонімності під час обговорення делікатних питань, представники розвідки США дійшли до висновку, що відбити добре укріплений півострів зараз не в силах для української армії. Таку тверезу оцінку підтвердили у багатьох комітетах на Капітолійському пагорбі впродовж останніх кількох тижнів.
Така невідповідність між цілями та можливостями викликає занепокоєння в Європі, що конфлікт в Україні буде тривати нескінченно довго, переобтяжуючи Захід, оскільки він стикається з іншими викликами, включаючи зростаючу високу інфляцію та нестабільні ціни на енергоносії.
На тлі такого занепокоєння помічники Байдена стверджують, що вони дотримуються найкращого розвитку подій, тобто «надають Україні можливість повернути собі якомога більше території в найближчі місяці, перш аніж сісти з Путіним за стіл переговорів».
Таке рішення сприятиме надходженню ракет Patriot, пускових установок HIMARS і ряду бронетехніки. Оптимісти сприймають такий шлях, що у такий спосіб Україна зможе запобігти подальшим російським вторгненням на Сході, відвоювати території на Півдні та змусити Росію домовитися про припинення війни до кінця року.
Але скептики стурбовані тим, що час не на боці України, оскільки Росія кидає на поле бою сотні тисяч нових військ, зокрема й засуджених із в'язниць, напередодні очікуваного весняного наступу.
За оцінками західних і українських розвідників, Росія у даний час має в Україні понад 300000 військових, що перевищує початкові 150000, і планує додати ще сотні тисяч. Російська кампанія навесні може призвести до того, що російські військові перетнуть білоруський кордон і перекриють логістичні лінії постачання у Західній Україні, які Київ використовує для посилення своїх військових сил.
Досвідчені військові експерти бачать широкий спектр можливих результатів у найближчі місяці, зазначаючи, наскільки нестійкою є ситуація.
«Незрозуміло, чим це закінчиться. Чи завершиться це врегулюванням шляхом переговорів? Чи це затягнеться, і ми побачимо якусь версію заморожених конфліктів, які бачимо деінде?» – сказав Сет Джонс, директор програми міжнародної безпеки у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
«Зараз Україна має достатню підтримку, а українці готові воювати, тому є сильна логіка в тому, щоби підтримувати Україну якомога більше„, – наголосив Джонс. «Але як довго це буде продовжуватись – питання відкрите».
Джерело: "U.S. warns Ukraine it faces a pivotal moment in war„
******
Коментарі до статті
1) Бахмут
Білий Дім вимагає від Зеленського, щоби той здав Бахмут і, тим самим, частково зберіг ботоксний фейс кремлівського терориста до річниці його вторгнення в Україну. Терорист так само вимагає від свого командування взяти Бахмут будь-якою ціною до 21 лютого, до дня зачитування свого послання рашистам РФ. Чи не дивно, що у Байдена і путіна так синхронно зійшлись зорі війни?
2) Наїзд на Залужного
Вперше від 24 лютого 2022 року чиновники Байдена почали публічно вказувати Залужному, як саме йому воювати, які території звільняти, а з яких відступити.
3) Кінець коштів
Адміністрація Байдена заявила, що у липні Україна вже не буде отримувати стільки коштів для військової допомоги, скільки раніше було обіцяно. Причина: Палату представників США взяли під контроль республіканці, які хочуть спочатку провести аудит із уже наданих Києву мільярдів, а далі будуть вирішувати, що робити з подальшим фінансуванням війни в Україні.
4) Перевід політичних стрілок
Адміністрація Байдена незабаром заявить, що Білий Дім щиро прагне допомагати Україні, а ось республіканці не хочуть цього робити, тому що затіяли перевірку витрачання американських коштів, а ще й надіслали в Україну інспекторів із калькуляторами.
5) Маніпуляція мільярдами
Цитата зі статті: «Адміністрація Байдена також працює з Конгресом, щоби схвалити ще одну пряму бюджетну допомогу Києву в розмірі $10 мільярдів».
За цей пакет на $10 мільярдів для цивільної інфраструктури України (зарплати для чиновників, учителів, лікарів, пенсіонерів тощо) уже проголосували ще в грудні 2922 року. Про яку іще 10-мільярдну допомогу говорить Білий Дім? А ось про фінансову допомогу для ЗСУ в другій половині 2023 року Байден навіть не заїкається.
6) Ленд-ліз
Схоже на те, що питання ленд-лізу Байден похоронив остаточно. Цю програму і цей закон, яким американський народ надав повноваження Байдену надіслати в Україну необмежену кількість зброї, яка вкрита пилюкою американських пустель на військових базах, Байден демонстративно саботує. На чию користь? Звісно, що на користь путіна. А чому Байдену не саботувати ленд-ліз, якщо Єрмак заявив, що безкоштовний ленд-ліз Україні не вигідний?
7) Сісти за стіл перемовин
У липні-серпні, коли завершиться американська фінансова допомога, а в ЄС дехто з прокремлівських політиків традиційно буде крутити кормою, адміністрація Байдена буде домагатись, щоби Зеленський сів за стіл перемовин із путіним і припинив війну. Вірогідно, Донбас і Крим залишать Московії, а те, що українці мізерним збройним постачанням зуміють відвоювати до того часу, залишиться Україні.
Цитую: На тлі такого занепокоєння помічники Байдена стверджують, що вони дотримуються найкращого розвитку подій, тобто «надають Україні можливість повернути собі якомога більше території в найближчі місяці, перш аніж сісти з Путіним за стіл переговорів».
Ось і все, що потрібно знати про американських демократів та їхні обіцянки «перевертати небо і землю». Хоча так звані демократи, а насправді це сучасні за світоглядом соціал-неомарксисти, у Вашингтоні Зеленському щиро говорили: «Ми будемо стояти поруч із Україною скільки, скільки потрібно». Вони ж не обіцяли воювати разом із українцями на полі бою, а лише стояти біля стікаючою кров'ю України.
Ба більше, за рік війни Байден не спромігся розмістити замовлення на виготовлення артилерійських снарядів. Сьогодні США виготовляють у рік 16-20 тисяч снарядів. Байден тепер розпорядився до кінця його каденції, тобто через два роки, довести виробництво снарядів для України до 80 тисяч у рік. А Україні вже сьогодні у місяць потрібно 100 тисяч. Питання: навіщо Україні будуть потрібні байденівські 80 тисяч снарядів, якщо влітку Білий Дім зробить усе від нього залежне, щоби війна в Україні «заморозилась» на путінських умовах? Ось у цьому й увесь Байден.
P.S. Буде диво, якщо Провидіння знову втрутиться і байденівські прожекти полетять шкереберть, як це вже було у лютому минулого року. Пригадаймо байненівське: якщо путін захопить трохи української території, то не дуже критично.
P.S.S. В ефірі телеканалу «Прямий» системний експерт телеканалу «лив сироп» у вуха українців, закликав не довіряти західній пресі, якщо журналісти пишуть «на правах анонімності» (див. відео 11:55-14). Можливо й так, якби статтю писав не Джон Хадсон. Припустимо, що у цьому питанні Раміс Юнус некомпетентний, адже людина не може розумітись в усьому.
Не пояснив експерт і присутності під час засідань у Рамштайні Камали Харріс, віцепрезидентки США, яку Байден ні сіло ні впало екстрено відрядив у Німеччину і яка жодного разу не відвідала американо-мексиканський кордон із метою призупинити нелегальний потік міграції в США, що є прямим посадовим обов'язком віцепрезидентки.
Наполягання американського експерта Юнуса не довіряти неназваним джерелам урівноважимо, як він постійно наголошує, конкретикою – офіційною заявою від такого собі генерала Міллі, який повідомив, що ЗСУ буде надано лише стільки зброї, щоби Україна остаточно не розгромила Московію.
Депутат Володимир Ар'єв, який має практичний дипломатичний досвід, із тривогою сприйняв офіційний американський сигнал, що США докладуть зусиль, аби «заморозити» рашистсько-українську війну. В такий спосіб американські демократи хочуть дати путіну шанс передихнути, зібратись із новими силами і далі, років так через п'ять, продовжити війну з Україною. Ар'єв закликав українських дипломатів докласти зусиль, щоби змінити цей небезпечний байденівський наратив (див. відео 5:10-9:16).
І останнє. Для загального розвитку буде цікаво дізнатись:
♦ хто в Україні створює ситуацію для блокування фінансової допомоги від США;
♦ хто в Україні краде гроші у воїнів ЗСУ, які воюють на фронті.
■■■