Чинна українська влада має вибачитися перед «євробляхами» за всі незручності, які їм були заподіяні, сказав кандидат у Президенти України Ігор Смешко.
16 березня в інтерв'ю Висилю Климчуку перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко висловив свою думку щодо ситуації з «євробляхами»:
– Я абсолютно розумію «євробляхерів». Розумію їх мотиви, відчай і безпорадність перед свавіллям держави, яка не здатна забезпечити українцям гідний рівень життя. Люди намагаються щось робити, щоб вижити, а держава весь час злочинно їх принижує і ставить у положення ізгоїв.
В 1991 році я був доктором наук, професором, полковником, але свій перший автомобіль я купив тільки після чотирьох років дипломатичної роботи у Вашингтоні.
В ситуації з «євробляхами» все дуже просто: держава винна, що вона поставила людей в такі умови. Ми багата держава. Нам не на цьому потрібно заробляти. Я вважаю, що українці просто повинні привезти в Україну авто, зареєструватися. Мито для них має бути нульове.
Навіть сімейний бізнес років п'ять повинен мати нульовий податок. Коли ти і твоя родина бере на себе відповідальність, а держава нічим не може допомогти, то вона немає права стягувати з вас будь-які податки. Я виступаю за кардинальне вирішення питання з «євробляхерами»: вибачитись перед ними, вони повинні ввезти і розмитнити авто без всяких стягнень. Потрібно ввести правила, які працюватимуть для людей, а не для так званих монополістів. Держава робить вигляд, що підтримує українських виробників. Які виробники? Ми що, збираємо «Мерседеси» чи якісь кращі моделі авто? Навіть Росія змогла запустити приблизно 15 світових брендів. Не треба лукавити: цей уряд і держава для народу, але не народ для держави. Перед «євробляхами» потрібно вибачитися за ті незручності і страждання, які їм заподіяли.
Прем'єр-міністр заявляє: «Ми за рік на митниці втрачаємо три мільярди». Держава втрачає на митниці, бо там просто не можуть провести кадрові рішення і навести порядок. То що, вони вирішили заробити на цих людях? Ці люди просто хочуть вирішити свої проблеми, а держава виступає для них, як основний ворог.